Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Aukro pomohlo lidem odpuštěním poplatků v hodnotě přes 5 milionů korun, 2 měsíce se obchodovalo bez provizí

Lidé ve velkém využili možnost prodávat na největší tuzemské internetové aukční síni Aukro v době nouzového stavu vybrané zboží bez poplatků za prodej. V akci, která trvala od 20. března do 20. května, odpustilo Aukro provize v celkové hodnotě 5 130 457 Kč. Obrat vybraného zboží zobchodovaného na Aukru se za poslední dva měsíce oproti stejnému období loňského roku zvýšil o 50 procent na 92 milionů korun.

„Aukro dlouhodobě funguje jako rychlý nástroj zpeněžení elektroniky, mobilů i dalšího podobného vybavení domácností. Aukce zároveň umožňují lidem dostat za jejich mobily nebo laptopy co nejvyšší cenu. To se znovu potvrdilo. Je zřejmé, že internetové tržiště se stává stále důležitější součástí života lidí a seženou zde skoro všechno,“ uvedl Michal Oškera, ředitel Aukra. Aukční síť na dva měsíce zrušila poplatky u elektra, mobilů, kategorie podnikání, počítačů a her nebo například zdravotnického materiálu. Nejvíce na provizích Aukro odpustilo v kategorii počítače a hry, a to 2,5 milionu korun. Druhý nejvyšší objem 1,3 milionu korun byl pak zaznamenán v kategorii elektro.

Poplatky byly ve vybraných kategoriích zrušeny jak u podnikatelů, tak u fyzických osob. Potíže vycházející z restrikcí kvůli pandemii COVID-19, k nimž stát přistoupil, se dotkly nejen řadových občanů, ale též firem, proto jsme mezi nimi rozdíly nedělali,“ uvedl Michal Oškera. Celkem bylo ve vybraných kategoriích v době nulových provizí vystaveno skoro čtvrt milionu nabídek, oproti stejnému období loňského roku to znamená nárůst o 17 procent. Extrémně narostl počet prodejů zdravotnického materiálu. Zatímco loni lidé v dubnu a květnu přes Aukro inzerovali jen 305 nabídek, letos to bylo v době pandemie 7 050. Ve stejné kategorii se prodalo zboží za 16 milionů korun, meziroční nárůst obratu v tomto segmentu činí 2 211 procent. Největší obrat za poslední dva měsíce držela kategorie počítače a hry s objemem zobchodovaného zboží za 36,5 milionu korun, což znamená meziroční nárůst o 47 procent.

Počet obchodů ve sledovaném období vzrostl i oproti začátku letošnímu roku. Celkový počet nabídek ve sledovaných kategoriích v období koronaviru stoupl o 16 procent a obrat o 8 procent. Popularita Aukra roste průběžně díky rozšiřování nabídky. V každý moment je na Aukru 1,6 milionu unikátních nabídek.

Zdroj: Aukro

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *