Chystá se aukce obrazu Jiřího Lábuse pro Divadlo Viola

Jiřího Lábuse každý zná jako skvělého herce a vypravěče. Málokdo ale možná ví, že je také velmi dobrý výtvarník. Během posledního živého přenosu z Divadla Viola minulý týden nakreslil Jiří Lábus obrázek, jehož aukce běží na Facebooku divadla. Vyvolávací cena je 3. 000 Kč, přihazovat mohou zájemci přímo pod příspěvek na Facebooku.

☝️AUKCE OBRAZU JIŘÍHO LÁBUSE☝️Jiřího Lábuse jistě znáte jako skvělého herce a vypravěče. Málokdo ale možná ví, že je…

Zveřejnil(a) Divadlo Viola dne Pátek 29. května 2020

Aukce potrvá do úterý 2. června do 18.00. Dále je možné podpořit Divadlo Viola ve sbírce na https://www.donio.cz/Viola

Viola se na divadelní mapě Prahy těší výlučnému postavení. Někdy bývá trefně označována jako nejmenší velké divadlo v Praze. Nikdy neměla stálý herecký soubor, ale vždy zde vystupovaly velké herecké hvězdy. Útulný prostor nevelkého sálu přímo v centru metropole, na Národní třídě, je už 56. sezonu dějištěm intimních setkávání diváků s uměním. Od roku 1963, kdy se v tehdejší Poetické vinárně Viola konalo první představení, repertoár staví na myšlenkové, autorské, inscenační kvalitě a na výtečných hudebních a hereckých výkonech, které jsou pro diváky zdrojem intenzivních zážitků. Dramaturgický záběr sahá od scénických čtení přes komorní dramata až po rozverné kabarety. Soboty patří rodinám s dětmi – především pohádkovým představením. V předsálí divadla návštěvníci najdou každý měsíc novou výstavu.

Jedinečná atmosféra do Violy přitahuje nejen diváky, ale také velké osobnosti uměleckého světa. K legendám, které se sem rády vracely, patřili Radovan Lukavský, Zdeněk Štěpánek, Eduard Kohout, Karel Höger, Rudolf Hrušínský, Dana Medřická, později Jan Kačer, Jana Hlaváčová, Hana Maciuchová, Boris Rösner či Eliška Balzerová. V současné době na jevišti Divadla Viola excelují Bára Hrzánová, Taťjana Medvecká, David Prachař, Marek Eben, Tereza Kostková, Petr Kostka, Tatiana Vilhelmová a další, včetně členů nejmladší herecké generace, jako jsou Berenika Kohoutová nebo Máša Málková.

Zdroj a foto: https://www.facebook.com/divadloviola/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.