Zúčastněte se prvního VoltaRUNu a pomozte desetiletému Kubovi k potřebné rehabilitaci

První závod ze série Běhej lesy, a tedy i přidružený závod VoltaRUN, proběhnou v sobotu 6. června na Vysočině. Díky partnerovi závodů, firmě GSK, přispěje každý běžec na intenzivní pooperační rehabilitaci desetiletému Jakubovi.

Po z důvodu vládních omezení posunutém startu běžecké série Běhej lesy je jasné, že první závod se poběží už v sobotu 6. června na Vysočině. Pořadatelé i partner série, společnost GSK se svou značkou Voltaren, tak vyhověli poptávce běžců, a zároveň tak opět aktivovali projekt pomoci dětem s omezením pohybového aparátu. Na všech trasách série budou běžci pomáhat konkrétním rodinám tak, aby se mohly znevýhodněné děti opět s radostí hýbat.

Výtěžek prvního závodu podpoří desetiletého Jakuba s dětskou mozkovou obrnou, epilepsií a těžkou mentální retardací. Na podzim jej čeká náročná ortopedická operace, po které je nutná intenzivní rehabilitace. A právě tuto rehabilitaci, která Jakubovi pomůže jak po fyzické, tak po psychické stránce, běžci na Vysočině pomohou realizovat.

Za každý kilometr, který závodníci na Vysočině překonají, přispěje Voltaren 2 Kč na Jakubovu rehabilitaci. Naším společným cílem je vybrat 50000 korun, takže doufáme, že zájem a podpora bude veliká,” komentuje aktivitu Margarita Bezborodova za značku Voltaren.

Kromě hlavního závodu se mohou zájemci bez rozdílu kondice registrovat také na speciální VoltaRUN. Trasu v délce 4 km si mohou dovolit například i senioři, maminky s kočárky nebo další doprovod závodníků. K závodu se lze přihlásit předem online, nebo i v den závodu na Vysočině. Kapacita VoltaRUNu je však omezená, zúčastnit se může 100 osob, proto není na místě s registrací váhat nebo ji nechávat na poslední chvíli. Veškeré prostředky získané registrací k VoltaRUNu poputují prostřednictvím Nadace Nova malému Jakubovi. VoltaRUN startovné je 250 Kč.

Tím, že není VoltaRUN nijak náročný, podporuje naši dlouhodobou myšlenku, že pohyb a radost z pohybu by měly být pro všechny. Zúčastnit se ho mohou celé rodiny napříč generacemi. Stráví spolu čas v krásném lese, a navíc společně pomohou Kubovi,” doplňuje Margarita za Voltaren.

Pomáhat můžete i svým nákupem. GSK totiž dětem přispěje 2 Kč i za každý kilometr zakoupených produktů Voltaren, a to v období od 1.6.2020 do 31.10.2020.*

Během závodů budou pořadatelé dodržovat veškerá potřebná opatření a vládní nařízení. Startovat se tedy bude po skupinách maximálně 300 běžců a na místě budou oddělené zóny startu a cíle tak, aby se tyto skupiny nepotkaly. V místě konání závodů bude navíc na klíčových místech jako jsou toalety, šatny, prostor registrace nebo vstup do areálu, dostupné dostatečné množství dezinfekce. Pravidelně dezinfikované budou zároveň všechny společné prostory.

V rámci celé série bude možné pomáhat ještě na závodech v parku Lednice (20. 6.), ve Slavkovském lese (27. 6.), v Brdech (18. 7.), Bílé (1. 8.), v okolí Karlštejna (15. 8.), v Jizerských horách (29. 8.) a na nočním závodě v Boleticích (12. 9.). Každým závodem běžci podpoří jinou rodinu.

*Finální částka dotace bude určena na základě dat IQVIA následujícím způsobem: u každého z léčivých přípravků Voltaren se jeho délka v km vynásobí počtem prodaných ks, získané součiny se sečtou a vynásobí dvěma. 

Pozorně si přečtěte příbalovou informaci. O správném použití se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Voltaren Forte 20 mg/g gel, Voltaren Emulgel 10 mg/g gel, Voltaren 140 mg léčivá náplast jsou léky k vnějšímu použití. Voltaren Rapid 25 mg měkké tobolky, Voltaren Actigo Extra 25 mg obalené tablety jsou léky k vnitřnímu užití. Obsahují diklofenak. Hřejivá náplast VoltaTherm je zdravotnický prostředek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.