Světový fotbal ožívá. Turecká Süper Lig se vrací na obrazovky Sport1 a Sport2

Stejně, jako se celá společnost začíná rozkoukávat, i sport se po vynucené pauze způsobené koronavirovou krizí pomalu probouzí k životu. Po dlouhých deseti týdnech se vrací také turecká nejvyšší fotbalová soutěž. Galatasaray, Fenerbahce či Besiktas. To jsou kluby, které si za dobu své existence získaly respekt a celosvětové uznání. Turecký fotbal je atraktivní, dynamický, plný nasazení a emocí. Od 12. června se opět vrátí na stanice Sport1 a Sport2.

A rozhodně se máme na co těšit. Süper Lig byla přerušena 19. března v situaci, která byla neskutečně napínavá. Trabzonspor a Basaksehir se překvapivě přetahovaly o první místo a těsně za nimi v reálném boji o titul číhal jeden z favoritů, loňský šampion, Galatasaray Istanbul. Reálnou šanci na mistrovskou trofej či lukrativní pohárové příčky mělo po 26. kole hned několik dalších klubů, včetně pátého Besiktase či sedmého Fenerbahce. Sezóna nyní naváže tam, kde byla přerušena a cesta za trofejí může pokračovat. Náboj zůstává.

Turecká liga je velmi dobře známá i českým a slovenským fanouškům. V Turecku se v posledních letech velmi slušně etablovali někteří čeští reprezentanti. Ondřej Čelůstka už má za sebou téměř pět sezón v Antalyasporu a patří ke klíčovým hráčům. David Pavelka je podobně dlouhou dobu součástí Kasimpasy. Dvě dobré sezóny odehrál v Trabzonsporu obránce Filip Novák a momentálně se svým klubem okupuje první místo celé soutěže. Pavelkovým spoluhráčem v Kasimpase je nově i Tomáš Břečka a českou enklávu doplňuje Milan Škoda v Rizesporu. Nejvýraznější slovenskou hvězdou je bezesporu Martin Škrtel působící v týmu Basaksehiru.

Kromě Čechů bude opět k vidění také celá řada tureckých reprezentantů. Národní tým čerpá převážně z domácí soutěže a hráči jako Burak Yilmaz či Ozan Tufan dávají lize výraznou tvář. Stejně tak nepřeberné množství dalších kvalitních jmen z celého světa. Senegalec M´baye Diagne dosáhl v minulé sezóně hranice 30 gólů, Vedat Muriqi pálí ostrými v dresu Fenerbahce a srbský technik Adem Ljajić zvyšuje konkurenci v záloze Besiktase. Za zmínku stojí také legendární Brazilec Robinho, talentovaný střelec Radamel Falcao či řízný bek Domagoj Vida. Diváci se mohou těšit na tři přenosy z každého kola a hodinový sestřihový pořad ze všech utkání v daném kole. Přednost dostanou pochopitelně nejatraktivnější duely či zápasy předních týmů. Sezóna turecké ligy, i když z bezpečnostních důvodů bez diváků, znovu startuje na Sport1 a Sport2 již 12. června 2020.

Zdroj a foto: AMC Networks International

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.