Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Tomáš Řepka pokřtil knihu Deník ze dna. Kmotrem byl Chovanec a další VIP fotbalisté!

Bývalý kapitán Sparty, legionář ve službách Florentiny nebo anglického West Hamu Tomáš Řepka napsal knihu, která je doslova deníkem z pobytu vězení. Nejdříve si odseděl týdny ve vazební věznici v pražské Ruzyni, poté strávil dlouhé měsíce v Plzni na Borech. Šestého ledna ho soud podmíněně propustil a známý fotbalový bouřlivák tak začíná zcela novou kapitolu svého života.

„Pobyt ve vazbě a vězení je něco, co člověka strašně změní. Nic z toho, co bylo ještě před hodinou, najednou neplatí. Stačí, aby za člověkem zapadla vrata. V tu ránu je z něho jen číslo. Prakticky okamžitě ztratí jméno, pozici, lidskost. A kolem je všehochuť lidí, ke kterým by si ještě před pár hodinami nepřisedl ani v autobuse, ani v čekárně u doktora. Vrazi odsouzení na dvacet, třicet let, ale i takoví, jako jsem byl já, kteří nikoho nezabili, nevyloupili banku, nezprznili žádné dítě… Ale vy spolu přesto musíte fungovat. Na pár čtverečních metrech k tomu. Žijete ve strachu, protože nevíte, co se stane. Kdykoli, každou chvíli. Ale nesmíte to dát najevo, protože ostatní by na člověku strach poznali. A pak by ho to semlelo.“

I když si prožil své, je Řepka za tuto bolestnou zkušenost svým způsobem rád. „Najednou začnete vnímat, jaké maličkosti jsou k životu důležité, vážíte si úplně obyčejných věcí jako je třeba teplá sprcha, světlo, čisté povlečení, slušní lidé kolem, kteří vám nechtějí ubližovat. Zázrakem je i obyčejná sklenička, do které si nalejete pití. Teprve, když tohle všechno člověk ztratí, uvědomí si, o co přišel. Já jsem se dotkl samotného dna. Díky tomu jsem se posunul někam, kam bych chtěl směřovat a kam směřuju. Pomohlo mi to, jsem teď jiný člověk. A tak, i když to asi bude znít divně, beru ten pobyt jako pozitivní přínos mé osobě. “

Tomáš Řepka nyní věnuje nejvíce času tomu, co mu ve vězení tolik chybělo; své přítelkyni Katce a rodině. Začíná s trenérskou školou, chystá filmový dokument, jezdí na besedy do škol, pasťáků i kriminálů, aby motivoval vyprávěním o jeho cestě ze dna. A hlavně má stále i fotbal, který k jeho životu neodmyslitelně patří.

Deník ze dna, je knihou, která přináší exkluzivní svědectví o tom, jaké byly Řepkovy poslední dny na svobodě, co se po její ztrátě odehrávalo v jeho nitru a jak velký náraz prodělal první dny za mřížemi. Čtenáři se dozví, na co myslel, k čemu se upínal a jak se ve vězení změnil… Zajímavé jsou bezesporu také informace o jeho každodenní rutině, o tom, jak si zvykal na vězeňskou stravu, jak musel přijmout omezení dosavadních hygienických zvyklostí, jak na něj reagovalo jeho nové okolí, jak se začlenil do pevně daných pravidel, do řádu věznice, co mu nejvíc chybělo – a co mu dávalo naději… Knihu doplňují exkluzivní fotografie a zpovědi jeho nejbližších i fotbalových legend, které stály při něm. Vydalo nakladatelství Brána a úspěch knize přáli opravdu hvězdní kmotři; Josef Chovanec, Jan Berger, Horst Siegel, Martin Frýdek, Jaromír Blažek, Lumír Mistr, Ivan Hašek, Verner Ličko, Lukáš Rosol, Antonín Panenka, Ladislav Vízek, Rostislav Osička. Do pražského NH Hotels Prague, kde se slavnostní křest konal, zavítalo na dvě stě rodinných přátel, umělců a novinářů. Mimo jiné spisovatel Michal Viewegh, herci Hynek Čermák, Jakub Kohák, Jiří Krampol, Leoš Noha, Emanuel Ridi, Petr Salava nebo Roman Ondráček.

Během slavnostního podvečera došlo také na losování výherce Tomášova sparťanského dresu. A věřte, že se našlo hodně hostů, kteří neskrývali své zklamání, že dres nevyhráli právě oni. Jméno Tomáš Řepka ve sportovním světě totiž stále něco znamená!

Zdroj: Helena Váňová Production

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *