Philips TV & Sound spolupracuje se světoznámým magazínem Dezeen na festivalu Virtual Design Festival

V dobách COVID-19 je důležité udržet konverzaci plynout, a proto Dezeen, jeden z nejvlivnějších architektonických a designových magazínů, letos spustil první online festival o designu na světě: Dezeen Virtual Design Festival.

Značka Philips TV & Sound, pro kterou je evropský design jedním z jejích pilířů, se stala hrdým partnerem festivalu. Přední architekti a návrháři z celého světa sdílí své názory a postřehy prostřednictvím rozhovorů, jednání, přednášek, filmů, nových produktů na trhu a dalších podnětů, které jsou dostupné na stránkách www.dezeen.com/vdf.com. V rámci této spolupráce se zapojí Rod White, hlavní designér společnosti TP Vision, k online diskusi s šéfredaktorem magazínu Marcusem Fairem, a to 9. června.

Rod White prošel impozantní průpravou v oblasti produktového designu. Po ukončení studia designu nábytku na univerzitě Edinburgh College of Art v roce 1991 zahájil svou kariéru v Tokiu, kde pro značku Toshiba navrhoval výrobky pro vytápění i chlazení. Poté začal pracovat pro Philips Design. Prošel různými pozicemi v Eindhovenu, ve Vídni a v Singapuru. Začátkem roku 2009 se vrátil zpět do Nizozemí jako kreativní ředitel pro všechny produkty Philips Lifestyle Entertainment, dokud se nepřesunul na svou současnou pozici. Jako hlavní designér společnosti položil základy filozofie evropského designu Philips TV & Sound.

Rod White: „Design je středobodem procesu vývoje našich produktů. Výrobky Philips TV & Sound jsou více než jen technologické a funkční produkty. Hrají důležitou roli v tom, jak lidé navrhují své domovy a jak žijí svůj život. Jak vyjadřují svou osobnost, estetiku a jak tráví čas, ať už společně, nebo sami. Jsme velmi hrdí na to, že jsme součástí virtuálního festivalu o designu magazínu Dezeen a že můžeme přispět do diskuze.“

Evropský design je pro Philips TV & Sound klíčový. Během posledních několika let uzavřela společnost TP Vision řadu skvělých partnerství s designovými i lifestylovými značkami, jež jsou nejlepší ve svém odvětví, jako je Georg Jensen, Bowers & Wilkins, Kvadrat, Muirhead nebo Abbey Road Studios. Spolu se svými partnery vyrobila společnost TP Vision řadu prémiových televizních a audio produktů z kvalitních materiálů v designu kopírujícím přírodní tvary.

Philips TV & Sound a VDF
Kromě online diskuse sponzoruje Philips TV & Sound i sérii 10 videí o evropském designu, která zůstanou dostupná online. Součástí série jsou rozhovory se Simonem Skinnerem, Adamem Narhaniel Furmanem nebo Jalilou Essaidiovou. Virtual Design Festival běží od poloviny dubna do 30. června a díky příspěvkům stovek vlivných architektů a designérů již slaví obrovský úspěch. Sledovat je můžete na sociálních sítích prostřednictvím @TPVision na Twitteru, @philipstelevision na Instagramu a @PhilipsTV na Facebooku.

O společnosti TP Vision
TP Vision Europe B.V. (‘TP Vision’) je společnost registrovaná v Nizozemsku se sídlem v Amsterdamu. Stoprocentním vlastníkem společnosti TP Vision je skupina TPV Technology Limited (‘TPV’), světový lídr ve výrobě monitorů a televizorů. Společnost TP Vision je klíčovým hráčem v oblasti spotřební elektroniky se zaměřením na televizní i zvukovou zábavu. TP Vision se zaměřuje na vývoj, výrobu a marketing televizorů Philips (v Evropě, Rusku, na Středním Východě, v Jižní Americe, Indii a ve vybraných státech Asie a Tichomoří) a audio produktů Philips (celosvětově). TP Vision spojuje silnou značku Philips s vlastní expertízou v oblasti vývoje výrobků a jejich designu i skvělou provozní výkonností a zkušeností v oboru. Věříme ve vytváření takových produktů, které spotřebitelům nabízejí prvotřídní zvukový i vizuální zážitek.

Zdroj a foto: TP Vision

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.