Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Pavel Šporcl zahraje z hladiny rybníka v Říčanech největší koncerty od začátku karantény

Jeskyně, nádraží, letištní hala, tržnice – to všechno jsou místa, kde náš nejznámější houslista už hrál. Na druhý červnový víkend (12.-14. 6. 2020) připravil první pokaranténní živé koncerty Na vlnách hudby a naděje, který odehraje z pontonu na hladině rybníka Jureček u Říčan. Jedná se o první koncertní příležitost takového rozsahu jak pro něj, tak pro posluchače.

Jsem moderní člověk, který se nebojí vystoupit ze zajetých kolejí, a ukázat, že koncert klasické hudby nemusí mít žádné limity ani v oblečení, ani v místě, kde se odehrává, a přesto nabídne program ve špičkovém provedení. Svým celkovým přístupem na tom pracuji vlastně celý život“, objasnil výběr dalšího netradičního místa Šporcl.

Malebnou scenérii lesa a vodní hladiny rozezní tóny hudebních mistrů. Pavel Šporcl připravil speciální program, složený z toho nejlepšího, co má v repertoáru. Zazní všechny jeho „hity“ z klasické, filmové i cikánské hudby, tak i vlastní skladby Surprise a Magical 24 ve svižných, moderních až popových aranžích. Program bude koncipován tak, aby zaujal co nejširší publikum a začíná vždy ve 21:30. V každém večeru vystoupí za dodržení všech hygienických a bezpečnostních opatření také jeden speciální host, v pátek 12. 6. naše nejlepší sopranistka s uhrančivým hlasem Jana Šrejma Kačírková, špičkový akordeonista Vojtech Szabo v sobotu 13. 6 a herečka a zpěvačka Bára Šporclová Kodetová koncerty uzavře v neděli 14. června.

„Moc se na koncerty těším. Vždyť to budou největší možná vystoupení s živým publikem od března. A jsem moc rád, že jsme se s městem Říčany na jejich uskutečnění domluvili. Nebude to první neobvyklé místo, kde budu hrát. Už jsem koncertoval v jeskyni, v letištní hale, na nádraží, v tržnici, proč tedy ne na hladině rybníka?“, řekl Šporcl. „A je o mě známo, že rád přijímám nové výzvy a nebojím se netradičních věcí. Navíc chci názvem Koncertu na vlnách hudby a naděje v lidech evokovat pocit, že se vše, tedy i hudební projekty, vrací opět k normálu“, dodal houslista.

Šporcl v době krizového stavu nezahálel a připravil řadu projektů, mimo jiné dva cykly Koncertů v obýváku, z nichž druhý měl podtitul Bacha na Šporcla a umělec se v něm vyznal z lásky k dalšímu hudebnímu velikánovi J. S. Bachovi. Oba cykly měly na sociálních sítích vysokou sledovanost a stovky pozitivních reakcí od fanoušků. Také jako první umělec na světě odehrál „drive-in koncert“ klasické hudby pro diváky v zaparkovaných autech v holešovické tržnici, krátké video můžete zhlédnout na www.facebook.com/pavelsporcl.

Zdroj a foto: www.facebook.com/pavelsporcl a www.kclabut.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *