Dobré věci stojí za to objevit. Inspirujte se řemeslnými pivy!

Populární česká přírodní místa a památky očekávají letos v létě pořádný nával turistů. Chystáte se také na dovolenou po Česku, ale i přesto vás láká představa zažít něco světového a zároveň se podívat na místa, kde už jste nebyli třikrát? Nemusíte do cizokrajných dálek, abyste objevili něco nového. Máme pro vás tipy, jak můžete navštívit světová místa, aniž vytáhnete paty za hranice.

Letní dovolená v Česku je stále více skloňovaným tématem. Cesta kolem světa za pár dní, světová místa pár hodin od domu – to jsou titulky, které momentálně zaplňují média. Jasně, všichni najednou mluví o tom, že máme v Česku i Švýcarsko. Ale slyšeli jste někdy o jihočeském Stonehenge nebo šumavském Everestu? Víte, kde leží moravská Amazonie a česká Sahara?

Stejně tak si lze užít exotiku přímo z domova. Například s řemeslnými pivy inspirovanými světovými styly. I takto se můžete s přáteli na zahradě přenést třeba do Ameriky s příjemně hořkým American Pale Ale, nebo si zaskočit do Belgie se speciálem ochuceným višňovou šťávou. Tyto takzvané „crafty“ jsou připraveny pomocí tradičních technologií z těch nejlepších surovin. Při jejich výrobě jsou používány i suroviny ze zahraničí – chuťově zajímavé aromatické chmele, které nejsou běžnou součástí ležáků prodávaných v Česku. Tak co, kdy vyrazíte na tuhle dobrodružnou výpravu?

Starobrno IPL (India Pale Lager) 500 ml – 21,90 Kč
Spodně kvašený ležák kombinující dobrou pitelnost ležáku (obsah alkoholu 5 % obj.) a výraznější hořkost aromatických chmelů. Ty jsou použity během studeného chmelení a dávají pivu lehce citrusovo-kořenitou chuť.

Starobrno APA (American Pale Ale) 500 ml – 21,90 Kč
Svrchně kvašené nefiltrované pivo s vyšší hořkostí a kořenitě-chmelovou chutí, kterou dodávají hořké americké chmele. Aroma je chmelové až borovicové a obsah alkoholu 5 % obj., což zaručuje výbornou pitelnost.

Starobrno RED (ochucené višňové pivo) 500 ml – 21,90 Kč
Kombinace piva s višňovou šťávou překvapí vyváženou chutí, jemnou hořkostí a příjemným osvěžením. Jde o lehčí pivo, protože má 3,6 % alkoholu obj. Při jeho výrobě byl kladen důraz na vyváženost sladké, hořké a kyselé chuti tak, aby vzniklo vyrovnané a pitelné pivo.

Další tipy na světová místa v Česku také najdete na craft.starobrno.cz.

Všechny tři novinky inspirované světovými pivními styly Vám také představí sám vrchní sládek Jiří Brňovják:

Zdroj a foto: www.starobrno.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *