Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

SportTechnologie

Vrchol esportového jara se blíží. COOL Ligy nabídnou od pátku finále hned tří titulů

Stane se králem virtuálních trávníků zástupce Viktorie Plzeň? Dokáže tým SINNERS potvrdit letošní dominanci na české Counter-Strike scéně? A kdo bude nejšťastnějším celkem ve vyrovnaném souboji Hearthstone týmů? Na tyto otázky se diváci postupně dozví odpověď už od tohoto pátku, kdy se odehrají finále jarní části Tipsport COOL Lig. Přímé přenosy uvidí diváci na Twitch kanále COOLPrima (FIFA), PLAYzonecz (Counter‑Strike: Global Offensive a Hearthstone) a HbbTV stanice Prima COOL (všechny tituly).

Už jen pár dní dělí fanoušky esportu od závěrečných bojů jarních částí Tipsport COOL Lig ve hrách Counter‑Strike: Global Offensive (CS:GO), FIFA 20 Ultimate Team a Hearthstone. Do vyřazovací části se probojovaly nejprestižnější české organizace, naopak některé zůstaly daleko za očekáváním. Zároveň se dokázalo prosadit několik nových tváří českého esportu. Jediným týmem, který bude mít šanci získat hned dva tituly je CZC.eSuba, a to ve hrách CS:GO a Hearthstone. Dvě želízka v ohni má i Viktoria Plzeň, jejíž zástupci se probojovali do play off ve hře FIFA 20 Ultimate Team.

Během této sezóny jsme ukázali, že COOL Ligy patří k tomu nejlepšímu, co může český esportový fanoušek na české scéně vidět, a to nejenom díky skvělým zápasům, ale také úrovní produkce. Tu jsme měli možnost zajišťovat z prostor televizní skupiny Prima. A i když některé naše plány přerušila aktuální pandemická situace, jsem rád, že můžeme diváků nabídnout přímé přenosy v kvalitě, kterou si zaslouží,“ říká Pavel Kristián z agentury PLAYzone, která COOL Ligy organizuje.

Potvrdí česká jednička svoji formu?
Tým SINNERS v posledních měsících dosahuje mezi českými týmy nejlepších výsledků. To potvrdil i v základní části Tipsport COOL Ligy, kterou se ziskem 39 bodů s přehledem ovládl. Další tři postupující, týmy Gunrunners.AOC, CZC.eSuba a Eclot Gaming se na postup nadřely mnohem více. První jmenovaný zaostal za SINNERS o 11 bodů a postup si zajistil v předposledním kole. To CZC.eSuba a Eclot Gaming svoji pozici ve vyřazovacích bojích potvrdily a v poslední možný okamžik. Dvojice zápasů budou tvořit SINNERS a Eclot Gaming a o finále se poperou velcí rivalové Gunrunners.AOC a CZC.eSuba. Vítěz turnaje si, kromě největší části bodů do kvalifikace na Mistrovství České republiky v počítačových hrách, odnese také finanční odměnu 75 000 korun. Přenos začíná v sobotu od 14:40 na Twitch kanále PLAYzone semifinálovými souboji a pokračuje zápasy o stupně vítězů v neděli od 12:00.

FC Viktoria Plzeň, Jakub Jankto nebo někdo třetí?
Základní část TS COOL Ligy nabídla mnoho překvapivých výsledků, a tak i ve vyřazovací části to nebudou mít favorité vůbec snadné. Rovnou do semifinále si postup vybojoval DRMi10 z FC Viktoria Plzeň a Seron hájící barvy týmu Sampi, které vlastní český fotbalový reprezentant Jakub Jankto. Naopak mezi nejlepší čtyři se musí skrze čtvrtfinále probojovat DRMiho týmový kolega T9Laky, talentovaný mladý hráč z FK Teplice MikiTheGoat, RIIJK z týmu Entropiq a Emerickson z AC Sparta Praha eSports. Ten se bude moci také opřít o svoji velkou fanouškovskou základnu. Nejlepší hráč si odnese finanční částku 50 000 korun. Ta ale nebude konečná, protože se navýší o každý vyhraný zápas a finanční odměnu už hráči získali díky výhrám v základní skupině. Začátek přenosu je naplánován na pátek od 16:40, finále pak od 22:00 na Twitch kanále COOLPrima.

Vyhrát může kdokoliv
Skupinová fáze COOL Ligy ve hře Hearthstone připomínala místy nevyzpytatelnou loterii. Těsně před postupovými branami, na pátém místě, skončil jeden z favoritů, tým Entropiq, za který hraje aktuální mistr České republiky Faeli. Bez jediného bodu skončil na posledním místě celek Absolute Legends, za který nastoupilo i několik velkých jmen. Nejlépe si zatím vedl tým eEriness Marvo, který základní část vyhrál se ziskem 18 bodů. Zbylá trojice postupujících – CZC.eSuba, Gifted Gaming a Inside Games – ale skončila v těsném závěsu se ztrátou pouhých tří bodů. Liga tak nemá jasného favorita a rozhodnout může každý detail. Na vítězný tým čeká odměna ve výši 25 000 korun. První zápas začíná v pondělí od 17:00 a finálový zápas je naplánován o dvě hodiny později.

Rozpis zápasů:
Pátek 12. 6. 2020: FIFA 20 Ultimate Team
Vysílání: https://www.twitch.tv/coolprima/

Čas Zápas
17:00 T9Laky (FC Viktoria Plzeň) vs. Emerickson (AC Sparta Praha)
18:00 MikiTheGoat (FK Teplice) vs. RIIJK (Entropiq)
19:00 První semifinále
20:00 Druhé semifinále
21:00 Zápas o třetí místo
22:00 Finále

Sobota 13. 6. 2020: Counter-Strike: Global Offensive
Vysílání: https://www.twitch.tv/playzonecz/

Čas Zápas
15:40 SINNERS vs. Eclot Gaming
20:00 Gunrunners.AOC vs. CZC.eSuba

Neděle 14. 6. 2020: Counter-Strike: Global Offensive
Vysílání: https://www.twitch.tv/playzonecz/

Čas Zápas
12:40 Zápas o třetí místo
16:40 Exhibiční zápas Komerční banka vs. KFC
18:20 Finále

Pondělí 15. 6. 2020: Hearthstone
Vysílání: https://www.twitch.tv/playzonecz/

Čas Zápas
18:20 eEriness Marvo vs. Inside Games
19:40 CZC.eSuba vs. Gifted Gaming
21:00 Finále

Časy se ale mohou měnit v závislosti na délce předchozích zápasů.

Zdroj a foto: PLAYzone

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *