Dvojnásobně nominovaná Bára Zmeková vydává remixové album a nový klip

Bára Zmeková je suverénní písničkářkou a skladatelkou na naší hudební scéně. Důkazem toho jsou letošní dvě nominace na Ceny Anděl v kategoriích Zpěvačka roku a Objev roku. Loni vydané album Lunaves, které letos vyšlo i na vinylu, sklidilo velký úspěch a přineslo jí první příčky rádiových hitparád nebo ocenění na Czech Music Crossroads.

Nyní, těsně před vyhlášením cen, přichází Zmeková s remixovým albem pod názvem LNVS (rmxd). Podkladem pro album byly písně z úspěšného alba Lunaves a o remixové podoby se postarali spřátelení čeští i zahraniční producenti.

„Baví mě, když jednou za čas mohu pracovat na písni, která má předem vyhrazené hrací pole, ať už jde o cover, nebo remix, a chtěla jsem takové hrací pole vytvořit i pro svoje přátele producenty. Mým hlavním tahounem byla zvědavost, protože moment, kdy slyšíte remix poprvé, je neopakovatelný. Je to zajímavý proces, kdy jsou písně rozebrané na molekuly a sestavené v něco nového, co má jasnou souvislost s originálem, ale zároveň ho to posouvá do nového vesmíru,“ vysvětluje svůj nápad Bára Zmeková.

Na kompilaci LNVS (rmxd) se setkávají producenti z ostravského elektro-akustického projektu FORMA Robert Forman a Michal Princ nebo mladý lo-fi producent Claviq. Nově se k nim přidali také bubeník a producent Petr Hanák aka Lang Biank (Katarzia, Fallgrapp) či zpěvačka a producentka Awali. Ze zahraničních producentů se na albu představuje zpěvačka a producentka Ivana Mer (Slovensko) a kolumbijský DJ a producent KillaBeatMaker, který ve své hudbě čerpá z afro-kolumbijských kořenů a folklorní hudbu propojuje s urban beatem.

K písni „Kostra“ vychází také klip, na němž Bára spojila síly s Petrem Hanákem, autorem tohoto remixu. Společně pak s fotografem Danielem „danthe“ Kovářem, režisérem a hercem Danielem Možnarem a fotografem Petrem Zmekem vytvořili obrazovou koláž na hranici snu a reality.

Nové remixové album LNVS (rmxd) je tak barevnou hudební směsí různých žánrů a přístupů, jejímž pojítkem je hlas Báry Zmekové. Vizuál alba vytvořila Anna Wdowka a o master se postaral Tomáš Karásek z Gargle and Expel.

Křest alba proběhne v rámci speciálního Svatojánského koncertu 23. 6. v karlínském Přístavu 18600 od 19 hodin, na kterém Bára vystoupí s celou kapelou.Báru můžete dále vidět třeba Hradeckém Slunovratu a dalších festivalech nebo na podzimním Lunaves tour. Album vychází na domácím labelu Tranzistor 12. června 2020.

Foto: Petr Zmek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.