Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Dopřejte si kousek umění každý den v nové kolekci Kånken Art od Fjällräven

Když poprosíte umělce, aby vyjádřil svůj vztah k přírodě, a místo plátna mu dáte batoh Kånken, vznikne Kånken Art. Nový, jedinečný, hravý vzor pro rok 2020 navrhla Moa Hoff a pomohla tak vytvořit kolekci módních doplňků, se kterými se v davu rozhodně neztratíte. Celá řada Kånken Art bude v prodeji od července 2020 a koupí jakéhokoli produktu přispějete na podporu Arctic Fox Initiative.

Moa Hoff je švédská ilustrátorka, umělkyně a grafická designérka. V roce 2005 absolvovala University College of Arts, Crafts and Design a od té doby pracuje jako ilustrátorka na volné noze. Sama o své práci říká: „Všechno dělám ručně – kreslím, maluji podklady, stříhám papír. Chci poznávat a cítit materiál, se kterým pracuji.

Moa je odmala také velkou milovnicí přírody. „Už jako dítě jsem zbožňovala les a měla jsem štěstí, že jsem mohla vyrůstat v jeho blízkosti. Pozorovala jsem brouky a pulce, ochutnávala byliny a smrkové výhonky a dlouho jsem věřila, že stromy žijí svým vlastním tajným životem.“ Když přišla nabídka na spolupráci s Fjällräven, neváhala ani minutu. „Kånken je moje celoživotní láska. Nosila jsem ho do školy jako aktovku a teď ho nosí i moje děti,“ říká Moa. Její hlavní inspirací při tvorbě kolekce Kånken Art byla vzpomínka na horský výšlap s tatínkem. „Vybavuji si jemné svěží barvy a malé horské břízky. A právě ty krásné břízy – a vlastně celý ten jedinečný prožitek – jsem chtěla do svého vzoru otisknout,“ vzpomíná výtvarnice.

Kolekce Kånken Art 2020
Od chvíle, kdy batoh Kånken spatřil v roce 1978 na severu Švédska světlo světa, se jeho sláva rozšířila mezi lidmi po celé zeměkouli a z praktické školní brašny se stal parťák na cesty i běžné všední dny. Rozpoznat ikonický design batohu trvá pouhý zlomek vteřiny. S projektem Kånken Art nastartoval Fjällräven vlnu spoluprací s nadanými zajímavými umělci, kteří dostali za úkol výtvarně zpracovat svůj vztah k přírodě. Kolekce, kterou přichystala Moa Hoff, bude dostupná od července 2020 a její součástí budou batohy Kånken Art (2890,- Kč), Kånken Art Mini (2590,- Kč), Kånken Art Laptop 15″ (3190,- Kč) a také doplňky Kånken Art Pen Case (899,- Kč), Kånken Art Travel Wallet (1590,- Kč), Kånken Art Card Wallet (999,- Kč) a Kånken Art Toiletry Bag (1590,- Kč). Část peněz z každého prodaného výrobku pak poputuje na podporu projektů Arctic Fox Initiative.

Batohy a doplňky Kånken Art budou dostupné ve Fjällräven Shop a na webu www.fjallraven-shop.cz.

Arctic Fox Initiative rozjela druhé kolo
Arctic Fox Initiative vznikla jako podpora programů zaměřených na pomoc přírodě. První tři projekty, které iniciativa v roce 2019 podpořila, jsou The Beach Clean Network Limited, Leave No Trace a Hej Främling! Tyto úžasné neziskové organizace z Velké Británie, USA a Švédska obdržely finanční prostředky získané prodejem produktů Fjällräven, především z řady Kånken Art. V letošním roce odstartovalo druhé kolo a neziskové organizace měly možnost zažádat o podporu prostřednictvím webových stránek do konce května 2020. Od června je pak možné se celoročně přihlašovat do dalšího ročníku.

Zdroj a foto: Fjällräven

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *