Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

EMS je účinný způsob, jak rychle zeštíhlit stehna

Na ženském těle jsou stehna hned po břichu nejrizikovějším místem, kde se nejvíce ukládá tuk. Navíc jsou zde tukové polštářky obzvláště pevné, proto se jich klasickým cvičením jen těžko zbavujeme. Účinnou pomoc představuje EMS, cvičení využívající elektrostimulaci svalů.

„Mnoho žen zmiňuje právě stehna jako jednu z nejvíce problematických oblastí svého těla, kde se jim nedaří zhubnout. Samozřejmě záleží na genetické predispozici, zda na stehnech nebo na břiše ukládáte více tuku, ale vždy existují různé způsoby, jak pomocí cíleného cvičení tato místa viditelně zeštíhlit. Diety pomůžou jen částečně – sice můžeme snížit celkové procento tuku v těle, ale pro hubnutí na stehnech (i na břiše) je nejúčinnější budování svalů, a to nejen povrchových, ale především těch hlubokých. Proto je i v tomto případě velmi účinná metoda EMS, která dokáže pomocí elektrických impulzů stimulovat i hluboko uložené svaly, které se tak zpevní a zesílí. Podobného efektu lze při klasickém tréninku jen stěží dosáhnout,“ vysvětluje Tomáš Krmíček z pražského fitness studia Body Express a mistr světa ve sportovním aerobiku z roku 2004.

Zacíleno na stehna
Metoda EMS (elektro-myo-stimulace) se původně používala pro cvičení kosmonautů ve stavu beztíže, aby se předešlo atrofování jejich svalstva, a v lékařství, kde sloužila především k rehabilitačním účelům. Postupně však EMS pronikla do fitness světa a stala se součástí tréninků takových sportovců, jakými jsou třeba Usain Bolt nebo současná německá fotbalová reprezentace. A na jakém principu funguje?

„Naše svaly jsou řízené malými elektrickými impulsy, které mozek vysílá, aby je aktivoval. Tyto impulsy EMS simuluje pomocí speciálního obleku s elektrodami, které aktivují svaly v průběhu dvacetiminutového tréninku, kdy cvičící provádí základní cviky s mírnou zátěží dle pokynů trenéra. Oblek aktivuje svaly až 80krát za sekundu, ty tak pracují daleko výkonněji než při běžném cvičení. Proto dnes EMS představuje jeden z nejrychlejších způsobů, jak dostat tělo do kondice,“ říká Pavel Suchý z brněnské společnosti Nové Fitness a dodává, že EMS je sice trénink celého těla, ale trenér se může na některé problematické oblasti více zaměřit a cíleně je řešit. Odměnou za pravidelné cvičení 20 minut týdně tak můžou být i štíhlejší a pevnější stehna.

Metoda EMS (elektro-myo-stimulace) dnes představuje jeden z nejrychlejších způsobů, jak dostat tělo do kondice, odstranit svalové nerovnováhy a zhubnout. Při EMS se celé tělo aktivuje pomocí slabých elektrických impulzů, stejných, jaké si samo vytváří, a tím se rovnoměrně zpevní a přirozeně vytvaruje. Pro toto vysoce efektivní cvičení se využívají přístroje miha bodytec od společnosti Nové Fitness. Ve studiích Body Express, kde lekce EMS probíhají, a kam klienti docházejí 1x týdně (na rozdíl od studií, kde probíhá tradiční fitness trénink doplněný stimulací, který je nutné absolvovat vícekrát týdně), si mohou klienti vybírat z mnoha různých cvičebních programů. V současnosti u nás působí 13 studií, která cvičení EMS provozují. V Praze jsou 3 pobočky: na Vinohradech, na Palmovce a nově na pražské Waltrovce. Mimo hlavní město si můžete zacvičit v Body Expres v Brně, Plzni, Karlových Varech, v Mostě, Českých Budějovicích, Táboře a v Kroměříži.

Zdroj: www.bodyexpress.cz a www.novefitness.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *