Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

TechnologieZe života

Jak se nechat za nákupy odměnit kreditkou?

Kreditní karta je pro vás užitečný nástroj, zejména v současné koronavirové době, kdy se nákupy přesunuly na internet a obchodníci dávají přednost bezkontaktním platbám. Pro tyto účely se hodí využívat kreditní kartu a tím si chránit své vlastní prostředky na běžném účtu.

Navíc kreditní karta vás za platby odmění a má doplňkové služby, které se vždy hodí. Při placení debetní kartou, která je spojena s běžným účtem, může dojít k zneužití vašich prostředků z účtu. Kreditku si stejně jako debetní kartu můžete nahrát do mobilu nebo hodinek a mít ji tak stále u sebe.

Pojďme se tedy blíže seznámit s kreditní kartou a jejími výhodami:

1. Finanční prostředky na kreditní kartě patří bance a vy si je zdarma půjčujete za podmínky, že peníze vrátíte do konce bezúročného období, které bývá až 55 dnů. Například u ČSOB se ale nyní nemusíte úroků obávat, díky nastavení plné splátky již nemusíte hlídat, kdy zaplatit. Splátku si banka sama inkasuje z vašeho běžného účtu a služba je zdarma.

2. Peníze na kreditní kartě máte neustále připravené k okamžitému využití, ať už si chcete udělat radost nebo něco potřebujete. Nakoupíte hned a splatit můžete o něco později.

3. Bezpečnost na prvním místě. Na internetu v českých nebo i zahraničních e-shopech seženete často spoustu věcí levněji a uspoříte čas. Pokud si takto zvyknete nakupovat, je dobré mít své peníze na bankovním účtu oddělené od těch, kterými platíte. S kreditkou jsou nákupy bezpečnější.

4. Využívejte odměny za placení kreditkami. Třeba u kreditních karet od ČSOB nebo Poštovní spořitelny se nyní vrací 2 procenta z každé transakce po dobu prvního půl roku, a navíc se střádají body do věrnostního programu a tím získávají slevy, třeba v lékárnách, prodejnách elektrospotřebičů nebo knihkupectvích.

5. Vyplatí se mít kreditku při cestování. Na rezervaci ubytování nebo pronájem auta je vyžadována často právě kreditní karta. S ČSOB navíc získáte slevu 0,4 Kč/l na pohonné hmoty u 200 čerpacích stanic EuroOil patřících akciové společnosti Čepro.

6. Když platíte kreditkou za elektroniku nebo domácí spotřebiče, tak získáte na šest měsíců zdarma pojištění proti poškození, zničení nebo odcizení a záruku prodlouženou o jeden rok. Můžete tak ušetřit spoustu peněz, standardně si obchodníci účtují za tyto dodatečné služby i 10 procent z pořizovací ceny.

7. Nastavte si kreditní kartu dle vašich potřeb. Na začátku zvolte raději nižší limit a nastavte si rovnou i automatické splácení z běžného účtu, čímž odpadá starost s případným hlídáním termínu na splacení vašich útrat bez úroku.

8. Co s kreditní kartou určitě nedělejte. Nevyužívejte ji jako dlouhodobý úvěr – k tomu je lepší si vzít klasický spotřebitelský úvěr. Také se nehodí pro výběry z bankomatu, kde bývají obvykle vyšší poplatky.

9. Nezapomínejte, že opatrnosti při placení kartami není nikdy dost. Nedávejte je z ruky a už vůbec nedovolte třeba v restauraci, aby ji obsluha odnesla stranou. Kontrolujte průběh platby na obrazovce terminálu, kde se zobrazuje částka a oznamuje schválení. V případě jakékoliv nesrovnalosti kontaktujte svoji banku. Všechny platby máte pod kontrolou na seznamu karetních transakcí v Internetovém bankovnictví, které můžete spravovat i z mobilu.

Zdroj a foto: ČSOB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *