Špičkový akordeonista Vojtech Szabo vystoupí ve Werichově vile

Vojtech Szabó, který patří k evropské interpretační špičce, se představí sólovým programem plným vášně a emocí 29. června od 19 hodin ve Werichově vile v Praze. Speciálním hostem bude slovenský zpěvák, herec a dokumentarista Marcel Palonder, který vystudoval hru klavír, kompozici a dirigování na konzervatoři v Bratislavě.

Ačkoliv se Szabo věnuje převážně jazzové, francouzské a argentinské hudbě, progresivním stylem a hrou na elektrický akordeon oslovuje i popové a rockové publikum. Vedle koncertování se stará o mladé akordeonisty a pořádá výchovné koncerty. V roce 2018 vydal sólové debutové album s názvem Vojtech Szabó: Play Accordion. Často vystupuje s dalšími umělci naší hudební scény, jako je Pavel Šporcl nebo Michal Kocáb.

Program představí akordeon jako sólový nástroj, navazuje na zmíněné vydané CD. Repertoár koncertu Vojtecha Szabó zahrnuje virtuózní skladby od tradičního argentinského tanga až po tango nuevo Astora Piazzolli, francouzské valse mussette, filmovou hudbu, vlastní skladby, jazz / swing a skladby Richarda Galliana. Každá ze skladeb zaznívá na koncertech vždy trochu jinak,p okaždé s plnou dávkou improvizace.

„Moc se na koncert těším. Vždyť to bude moje první sólové vystoupení s živým publikem od března“, řekl k chystanému koncertu Szabo.

Vojtech Szabo absolvoval hru na akordeon ve třídě Mgr. art. Nadi Varínské na Konzervatóriu v Bratislavě, od roku 2009 se věnuje i pedagogické činnosti. V roce 2009 založil trio Tango Argentino, od roku 2010 spolupracuje s Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, se kterou vystupuje jako sólista. Od roku 2012 hraje s Pražským výběrem, od roku 2014, kdy byl speciálním hostem na CD Pavla Šporcla Gipsy Fire a následném turné k CD – Gipsy Fire Generali Tour 2014, je pravidelným hostem Šporclových koncertů. Je také zastupován houslistovou agenturou ŠPORCL ARTS.

Vstupenky zakoupíte nna: www.goout.cz a v pokladně Werichovy vily.

Foto: Lenka Hatašová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.