Narůstající letní teploty nutí Čechy jednat. Až 42 % domácností uvažuje o pořízení klimatizace

Průzkum společnosti Energie ČS, který pro ni realizovala agentura Foresite Marketing, se zaměřil mimo jiné na to, jaké technologie lidé používají v domácnostech, a o jakých uvažují, že by si pořídili. Nejčastěji lidé zvažují pořízení klimatizace, která se v posledních letech začíná stávat nezbytnou součástí českých domácností kvůli narůstajícím teplotám především v letních měsících, kdy dosahují tropických hodnot.

„Klimatizaci doma využívá zatím pouze 7 % českých domácností. Avšak 42 % respondentů její pořízení zvažuje. Konkrétně 21 % respondentů odpovědělo, že její pořízení zvažuje a dalších 21 % pak, že by o nákupu mohlo uvažovat. Tento fakt podporuje trend modernizace českých domácností a také poslední velmi horká léta,“ říká Jan Kovalský z Energie ČS.

Pořízení klimatizace v dnešní době už není výsadou jen moderních interiérů, stále častěji si je pořizují lidé i v bytových či panelových domech. Kromě klasických klimatizačních jednotek, které jsou zabudované v interiéru, lze pořídit i ty přenosné. Mobilní klimatizace, často slouží spíše jako dočasné nebo nouzové řešení, avšak na letní sezónu mohou být dostačující. Zabudované, tzv. dojité klimatizační jednotky (s venkovní a vnitřní částí), pak sice vyžadují vyšší investici, ale své uplatnění často najdou celoročně, protože řada z nich umožňuje kromě chlazení vzduchu v létě i jeho ohřívání a topení v zimních měsících.

Průzkum realizovala na reprezentativním vzorku 500 lidí agentura Foresite Marketing s.r.o.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.