Charitativní kolekce od VIVOBAREFOOT Soul of Africa v novém designu

Společnost VIVOBAREFOOT, globální lídr ve výrobě a prodeji bosého obutí, představila nový design letních modelů Soul of Africa. Kolekce Soul of Africa, jež je vyráběna v hlavním městě Etiopie Addis Abeba, obsahuje řadu jednoduchých bot, jež vzdávají hold řemeslu a přirozenému pohybu původních obyvatel v údolí Rift, a zároveň zajišťuje pracovní příležitosti a podporuje místní komunity.

Modely Soul of Africa jsou vyráběny na výrobní lince zřízené společnostmi VIVOBAREFOOT a Pittards za pomoci sociálně odpovědné společnosti Soul of Africa, která v současné době zaměstnává více než 100 lidí, přičemž v dodavatelském řetězci zaměstnává dalších přibližně 400 lidí z regionu.

Filozofií projektu je naučit obyvatele tohoto afrického státu řemeslu, a tak jim zajistit účinné řešení problémů, jakými jsou chudoba a hlad. Boty VIVOBAREFOOT z kolekce Soul of Africa jsou vyráběny v Etiopii z místních zdrojů a místními zaměstnanci, převážně z řad svobodných matek a z rodin postižených nemocí AIDS. Část výtěžku z každých prodaných bot jde zpět na charitativní projekty v Africe, jako jsou stavba škol a nemocnic a podpora sirotků, jejichž rodiče zemřeli na nemoc AIDS.

Pro všechny kožené boty používají řemeslníci vysoce kvalitní kůži Pittards z jedné z nejuznávanějších koželužen v Africe. Boty jsou vyráběny pouze z kůže volně chovaného skotu od etiopských farmářů. Tato pružná, přirozeně zjizvená kůže (vedlejší produkt při výrobě potravin) umožňuje místním zemědělcům si zajistit potřebný příjem a zároveň udržuje zdravý ekosystém.

„Soul of Africa je iniciativou VIVOBAREFOOT,” říká Galahad Clark, zakladatel VIVOBAREFOOT, „Etiopie, rodiště lidstva a země běžců, poslední laureát Nobelovy ceny míru, prochází rychlou industrializací a my jsou hrdí na to, že jsme součástí transparentního a společensky odpovědného podnikání. Naše spolupráce je na začátku, plánujeme neustále zlepšovat dodavatelský řetězec a pomáhat místním komunitám. Produkce v Etiopii bude sloužit jako model pro výrobu obuvi.“

Letní kolekce Soul of Africa 2020
Addis
Addis je obuv s minimalistickým retro šněrováním, z kůže Pittards Wild Hide a se 4 mm tenkou pryžovou podrážkou duší Afriky. V hnědé a černé barvě je v pánském i dámském provedení dostupná jak v kamenných VIVOBAREFOOT concept storech, tak i na e-shopu. Cena: 2 890,- Kč

Ababa
Ababa je slip-on model navržen s ohledem na jednoduchost. Ve verzi Leather je využitá měkká a pružná kůže ozdobená jizvami, které odrážejí svobodný život zvířat. Varianta Canvas zase potěší příznivce bavlněného plátna. Díky patentované technologii je na obou typech modelu lehká gumová podešev, ohebná a odolná proti propíchnutí, což přispívá k přirozenému zdraví nohou. Design modelu je inspirován nejstaršími lidskými stopami (asi 3,7 milionu let) nalezenými v Tanzanii. Model Ababa je v mnoha zemitých variantách pro ženy, muže i děti dostupný ve VIVOBAREFOOT concept storech a na e-shopu. Cena: 2 390,- Kč

Tip redakce:
VIVOBAREFOOT představuje dvě nové barvy oblíbeného modelu Primus Lite II Bio – Lime a Moonstone. Tyto veganské sportovní boty využijete ve městě i v přírodě a díky jejich lehkosti s vámi splynou jako druhá kůže, v nových barvách zároveň budete nepřehlédnutelní. Tento model je dalším krokem ke splnění cílů společnosti, a to vyrábět nejvýkonnější maximálně udržitelnou obuv s co nejmenším obsahem ropných látek.

Primus Lite II Bio je obuv vyrobena z produktu obilného průmyslu, rostlinného polymeru Susterra® Propanediol a tvoří podrážku a laminační materiály. Tento materiál se získává fermentačním procesem využívajícím glukózu ze škrobu nacházejícího se v kukuřici. Materiál je netoxický, bez ropného původu a certifikovaný. Druhým použitým materiálem je síťovina z rostlinných vláken Sorona®. Model vznikl ve spolupráci se společností DuPont Tate & Lyle Bio Products. Boty disponují, jako každý model značky, 3 mm tenkou oděruodolnou podrážkou s patentovanou ochranou proti propíchnutí složenou z 45 % z přírodní gumy, 10 % ze syntetického materiálu BLOOM, alternativy na bázi řas, a 45 % ze syntetiky.

Dostupné v kamenných obchodech VIVOBAREFOOT concept store v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích a Hradci Králové či na e-shopu. Cena: 3 690,- Kč

Zdroj a foto: Vivoberefoot

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.