Všechny ženy by se měly cítit sebevědomě ve svém těle, říká zakladatelka NUDE SHAPES Shapewear

Kromě dobrého podnikatelského záměru je k vlastnímu podnikání potřeba také cílevědomost a zdravé sebevědomí. A pokud se k těmto vlastnostem přidá ještě kreativita, smysl pro detail a ochota na sobě neustále pracovat, je možné uspět i v zahraničí. Petře Novotny (30), která si v Singapuru založila vlastní firmu, se to povedlo. Našla díru na trhu a vytvořila vlastní značku tvarovacích pásů v barevných odstínech podle různých typů pleti. Statisícových obratů se jí podařilo dosáhnout už po několika měsících.

Petra žije v zahraničí dlouhodobě kvůli zaměstnání svého manžela. Vždy však chtěla stát na svých nohou a být soběstačná. Několik let před tím žila v Nizozemí, kde se postupně vypracovala na správce sociálních sítí a následně manažerské posty v oděvních firmách. Měla přirozený cit pro módu a práce v tomto oboru ji proto velmi bavila. Zlom však přišel ve chvíli, kdy se přestěhovala s manželem do Singapuru kvůli jeho pracovní nabídce. To byl pro Petru impuls pro rozjezd vlastní firmy.

„Měla jsem v hlavě tisíc pochybností. Nevěděla jsem kde začít a zda volím dostatečně zajímavý byznys model,“ vzpomíná Petra, která se pro rozjezd vlastního podnikání rozhodla, když stála na pomyslném životním rozcestí. „Pro vlastní podnikání se dle mého názoru člověk nerozhodne, pokud je hluboko ve své komfortní zóně. Uvědomila jsem si, že taková situace a příležitost se již nemusí opakovat. Spálila jsem proto všechny mosty a pustila jsem se do toho naplno,“ vypráví o svých začátcích. Motivací pro založení vlastní značky jí byla vlastní zkušenost.

Petra Novotny

Frustraci proměnila v podnikatelský záměr
Petra se neobejde bez pohybu a svou formu pravidelně udržuje. A to hlavně v posilovně, což je v singapurském tropickém podnebí mnohem příjemnější. Aby dosáhla vytoužených výsledků, začala používat tzv. waist trainers, tedy stahovací pásy, které pomáhají při cvičení. „Tyto pásy pomáhají při tvarování postavy a spalování tuků uložených v pase,“ vysvětluje Petra. „Zároveň je však možné pásy používat také pro zdravotní účely. Zmírňují bolesti zad nebo pomáhají při diastáze, kterou mají často ženy po porodu,“ dodává s tím, že tyto produkty jsou nyní oblíbené zejména v Americe.

K vytvoření vlastní značky stahovacích pásů ji vedla nespokojenost s nabídkou na trhu. „Ve zdejších tropických podmínkách volím často lehké materiály oblečení. Stahovací pás však pod oblečením prosvítal. V nabídce různých prodejců byl ve velmi limitující barevné nabídce,“ vzpomíná Petra na své podnikatelské začátky. „Začala jsem přemýšlet, jak bych to mohla vylepšit. Chtěla jsem, aby pás působil přirozeně a ženy se tak mohly při jeho nošení cítit dobře. A tak mě napadlo, že vytvořím řadu tvarovacích pásů v barvě pleti každé ženy,“ doplňuje.

Dala tak vzniknout vlastní značce tvarovacích pásů NUDE SHAPES Shapewear. „Zaměřuji se zejména na latinskoamerické a afroamerické zákaznice, jelikož jsem jako první přišla na trh s těmito odstíny pleti. Největší poptávka po tomto zboží je proto ve Spojených Státech,“ dodává Petra.

K zákaznicím přes půl světa
Po spuštění značky začala řešit, jakou nejoptimálnější cestou svoje produkty k zákaznicím přes polovinu zeměkoule dostane. Zvažovala různé možnosti, ale nakonec se rozhodla začít s prodejem svých produktů přes online platformu Amazon. „Největší přidanou hodnotou pro mě bylo množství zákazníků, které jsem jako začínající značka mohla ihned oslovit, a také to, že nepotřebujete vlastní prostory na uskladnění výrobků,“ popisuje Petra.

Přestože Petra spustila první prodeje teprve v listopadu minulého roku, stihla se rychle dostat do povědomí zákaznic. V byznysu se jí daří, vedle instagramových stránek letos spustila vlastní webové stránky a plánuje rozšíření produktové řady. „Samy zákaznice za mnou chodí s tím, co by potřebovaly. Snažím se jim naslouchat a některé návrhy bych ráda zrealizovala. Má vize je nabídnout produkty v barvě pleti a velikosti každé ženy, aby se každá z nás mohla cítit sebevědomě,“ uzavírá Petra.

Zdroj a foto: NUDE SHAPES Shapewear a archiv P. Novotny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *