Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Praha nabízí možnost jít o prázdninách do vybraných muzeí a galerií s 50% slevou, stačí předložit Lítačku

V rámci podpory kulturních institucí v době po koronavirové krizi se hlavní město rozhodlo umožnit lidem vstup do vybraných galerií a muzeí s 50% slevou. Při vstupu do celkem devíti různých institucí k tomu postačí ukázat kartu Lítačka. Celková podpora Prahy v podobě dorovnání poloviny vstupného za období červenec a srpen 2020 je více jak 13 milionů korun. Projekt je uskutečněn ve spolupráci s Prague City Tourism (PCT).

Instituce v oblasti výstavnictví a muzejnictví čelí z důvodu vládních opatření proti boji s pandemií koronaviru velkým propadům v tržbách. Hlavní město ve spolupráci s Prague City Tourism proto vytvořilo další projekt k podpoře kulturních institucí. Jeho cílem je poskytnutí 50% slevy ze vstupného do vybraných kulturních zařízení a motivovat tak nejen Pražany k návštěvě významných pražských galerií a muzeí. Pro podporu je vyčleněno v rámci prázdnin více jak 13 milionů korun.

„Tento podpůrný program je určen držitelům karty Lítačka a je tedy symbolickým poděkováním nejen Pražanům za jejich pomoc a obětavost v minulých měsících, kdy jsme čelili koronavirové krizi. Lidé budou moci navštívit různé instituce za polovinu vstupného, nechybí mezi nimi například oblíbená Staroměstská radnice, Galerie hlavního města Prahy nebo Muzeum hlavního města Prahy,“ uvedla radní hl. m. Prahy pro oblast kultury Hana Třeštíková.

Principem projektu je prodej vstupenek s 50% slevou v měsíci červenci a srpnu 2020 držitelům dopravní karty Lítačka. Lidé budou takto moci navštívit Národní kulturní památku Vyšehrad, Muzeum hlavního města Prahy, Galerii hlavního města Prahy, Obecní dům, a.s., Výstaviště Praha, a.s., Staroměstskou radnici, Museum Kampa, DOX PRAGUE, a.s., a Galerii Villa Pellé.

„Klíčem k výběru institucí bylo zaměření na příspěvkové organizace Prahy a držitele víceletého grantu v oblasti výtvarného umění, muzejnictví a výstav, jimiž jsou Museum Kampa, DOX PRAGUE a Galerie Villa Pellé,“ doplnila radní Hana Třeštíková.

V minulém týdnu byly zároveň spuštěny stránky https://www.vprazejakodoma.cz/ v rámci stejnojmenného programu, kterým chce metropole motivovat domácí i zahraniční turisty k návštěvě Prahy. Program bude fungovat od 1. 7. do 30. 9. 2020. Financován je hlavním městem Prahou ve výši 120 milionů korun a realizuje jej akciová společnost Prague City Tourism ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací, Svazem obchodu a cestovního ruchu a Hospodářskou komorou.

Zdroj a foto: www.praha.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *