Pojišťovny chtějí přimět Čechy, aby se letos pojistili i na dovolenou v tuzemsku

Zatímco před odjezdem do zahraničí si drtivá většina Čechů neváhá sjednat cestovní pojištění, na dovolenou v tuzemsku si pojistku uzavře málokdo. Letos se ale může situace změnit. Pojišťovny počítají s nižším zájmem o cestovní pojištění do zahraničí a očekávaný pokles se budou snažit vynahradit rozšířenou nabídkou pojištění pro pobyt v České republice.

„Zájem o cestovní pojištění do zahraničí je zatím oproti minulým letům výrazně nižší. I když se o letních prázdninách jistě dočkáme určitého oživení, na čísla z loňského roku můžeme rychle zapomenout. Letos vidí pojišťovny největší potenciál v tuzemském cestovním pojištění a sázejí na speciální balíčky s řadou užitečných připojištění. Ty pokrývají celou škálu rizik, která na dovolené reálně hrozí,“ uvádí Ladislav Gruber, analytik ePojisteni.cz.

Základem cestovního pojištění pro pobyt v České republice bývá pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění asistenčních služeb a právní ochrany. Pojišťovny pružně reagují na aktuální trendy trávení volného času a do nabídek přidávají například speciální připojištění pro cyklisty. „V posledních letech se cykloturistika těší velkému zájmu Čechů. Připojištění cykloasistence přijde vhod například při defektu nebo jiné technické poruše kola na cestách. Servisní technik zajistí opravu píchnuté duše na místě nebo se postará o přepravu nepojízdného kola i pojištěného,“ doplňuje Ladislav Gruber.

K tuzemskému cestovnímu pojištění od AXA Assistance si mohou dospělí přidat také připojištění s názvem Drink povolen, u něhož je v případě pojistné události tolerován limit alkoholu v krvi až do výše 0,8 promile, což odpovídá přibližně čtyřem pivům. Pojištění se vztahuje například na výdaje spojené s léčbou při úrazu či zdravotních komplikacích.

Češi se s oblibou dopravují na místo dovolené vlastním automobilem. Ladislav Gruber k tomu dodává: „Stejně jako při cestě do zahraničí si mohou motoristé i při pobytu v Česku připojistit autoasistenci, která zajistí například opravu nepojízdného vozidla nebo jeho odtah do servisu.“ Lidé si mohou pojištění rozšířit rovněž o zdravotní asistenci. V rámci tohoto pojištění mají nárok například na dopravu z nemocnice či k lékaři a zpět, dovoz nezbytných léčiv a potravin nebo úhradu dopravy a pobytu domácího zvířete v útulku či zvířecím hotelu.

Na dovolenou v Česku se vyplatí pro jistotu připojistit i zavazadla včetně sportovního vybavení a elektroniky. Kdo cestuje se psem nebo jiným domácím zvířetem, neměl by zapomenout ani na připojištění domácích mazlíčků. Z pojištění jsou hrazeny nejen výdaje při návštěvě veterináře, ale také případné škody způsobené zvířetem třetím osobám.

O letošních prázdninách mají pojišťovny jedinečnou příležitost naučit Čechy využívat cestovní pojištění i při dovolené v tuzemsku. Pomoci jim v tom má příznivá cena pojištění. „Nejlevnější základní balíček cestovního pojištění bude začínat přibližně na osmi korunách za den. Cena plného balíčku se všemi riziky vyjde zhruba na 16 korun denně. Na speciální sazbu se mohou těšit rodiny s dětmi. Základní balíček pro dvě dospělé osoby a neomezený počet dětí bude možné pořídit přibližně za 22 korun a nejdražší varianta pak vyjde na 42 korun za den,“ doplňuje k cenám cestovního pojištění Ladislav Gruber.

Zdroj: ePojisteni.cz, foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.