Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

ZdravíZe života

Vada na kráse? Naopak, naše tělo si nese svůj příběh!

Není mnoho žen, které by byly ochotné vystavit svou postavu v plavkách či spodním prádle na odiv hledáčku fotoaparátu bez následných retuší. A o to míň jich najdeme v řadách maminek. I to je důvod, proč spoustu maminek po porodu překvapí vytahané bříško a velké množství strií. Jednoduše se o tom nemluví.

Už v těhotenství se mi objevily strie a po porodu se přidalo ještě hodně vytahané bříško. Byla jsem z toho opravdu smutná. Myslela jsem si, že jsem snad jediná, které se tohle děje, a tak jsem hledala podporu na internetu,“ vypráví svůj příběh zakladatelka projektu Tělo s příběhem Kateřina Kopicová.

Český internet ji ale zklamal. Nenašla žádné místo, kde by se otevřeně mluvilo o tom, jak maminky vnímají své tělo po porodu, a kde by mohly sdílet vlastní příběhy a inspirovat tak ostatní.

Našla jsem zahraniční profily, které se tématu těla po porodu věnují, ale na českém instagramu to bylo jakoby neexistující téma. Tak jsem se rozhodla, že založím vlastní stránku, kde toto téma otevřeme a budeme podporovat jedna druhou, abychom se my ženy přijaly takové, jaké jsme,“ pokračuje Kateřina, ke které se hned zkraje připojila také fotografka Lucie Paurová a celý projekt teď vedou společně.

Dohromady se svými sledujícími vytvářejí komunitu, ve které je možné otevřeně mluvit o ženských tělech. Sdílet své příběhy a dodávat tak sílu dalším ženám, které nejsou spokojené se svým tělem. Krása se totiž v reálném světě nerovná dokonalost. A nejdůležitější je cítit se dobře.

Našim cílem je, aby se každá maminka přijala taková, jaká je. Se všemi těmi striemi, vytahaným bříškem, jizvami. Chceme, aby věděly, že je to normální a že v tom nejsou samy,“ uzavírá Kateřina.

Projekt Tělo s příběhem můžete sledovat na Instagramu @telospribehem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *