Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Ztracená a znovunalezená hra Lope de Vegy Ženy a Sluhové bude mít premiéru na zámku Plumlov

Zámek Plumlov se od 13. do 19. srpna promění v divadelní otevřenou scénu, kde se na nádvoří uskuteční exkluzivní česká premiéra ztracené a znovu nalezené komedie Lopeho de Vega s názvem Ženy a Sluhové.

Rukopis nadčasové hry ležel od 17. století v madridské knihovně, než opět spatřil světlo světa. Pro španělské publikum ji objevil v roce 2013 Alejadro García-Reidy, do češtiny ji čtyři roky překládal Cyril Navrátil. Komedie o lásce je plná milostných trojúhelníků, zámeckých intrik a poetického humoru.

Za nápadem uvést ji na plumlovském zámku v české premiéře stojí herečka Veronika Žilková. ,,Prázdniny v pandemické době tráví většina Čechů doma. Divadelním festivalem chceme podpořit dobrou náladu ve společnosti a restartovat společenský a kulturní život v bezpečném open air prostředí. Děkujeme zámku, městu Plumlov i Olomouckému kraji za umožnění zkusit něco nového a podporu hereckého týmu složeného z herců pražských divadel i plumlovských divadelníků. Chceme část vstupenek věnovat těm, kterých se izolace v karanténě dotkla nejvíc – seniorů, dětem z okolních dětských domovů.

Kdo zná lásku, žárlí, hoří. Samou vášní hradby boří!

,,Snem každého překladatele krásné literatury je přeložit do češtiny dílo světového klasika. A kdo je lepší než Shakespearův španělský protějšek Lope de Vega? Veselá a nadčasová komedie o lásce dovolí na chvíli zapomenout na realitu a vrátit se do časů Zlatého věku Španělska” vysvětluje autor českého překladu Cyril Navrátil, který hru ve verších překládal čtyři roky.

Příběh komedie jedná o lásce a jejích intrikách, milostných trojúhelnících ‚ a zápletkách, které láska přináší. Sestrám Luciana a Violante se dvoří urození nápadníci, ale ony našly zalíbení v jejich sluzích. Téměř detektivní zámecký příběh zaplétají zaměněné dopisy, podvodníci a matky.

V režii Petra Smyczka uvidíte Karla Heřmánka ml., Annu Stropnickou, Nikol Kouklovou, Jana Grundmana, Martina Mihála, Petra Jeřábka, Ladislavu Jančíkovou, Danu Peškovou, Josefa Koudelku a Veronikou Žilkovou.

Česká premiéra: 13. srpna 2020 v 17 hodin
Reprízy: 14.-19. srpna 2020 v 17 hodin

Vstupenky v prodeji na pokladně zámku Plumlov: http://plumlov-zamek.cz/index.php/akce/678-13-19-8-2020-zeny-a-sluhove-divadelni-predstaveni

Foto: Agáta Hanychová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *