Barbora Šporclová Kodetová se v Praze poprvé představí jako zpěvačka

Herečka, pokračovatelka slavného uměleckého rodu, umělecká osobnost mnoha tváří, vystoupí v neděli 19. července od 17 hodin v rámci Mezinárodního hudebního maratonu, který je součástí letního festivalu Praha, klasika. Překvapivě v roli zpěvačky.

Zpívat toužila od dětství a průběžně v malé míře zpívala v divadlech a pro radost doma. Až před rokem si uvědomila, že zpěv a hudba patří neodmyslitelně k jejímu životu.

Zpěvu se chci věnovat naplno a využít ho samozřejmě více i při divadelní práci“, řekla Kodetová. „Na tuto myšlenku mě přivedla úžasná sopranistka a kamarádka Jana Šrejma Kačírková, která už je více než rok mou pěveckou inspirací,“ dodala.

Pravidelně proto navštěvuje hodiny zpěvu u Martiny Červené a Agnieszky Twardoch. Jejími vzory jsou například Barbra Streisand, Annie Lennox nebo Hana Hegerová.

V krásných venkovních prostorách kláštera sv. Anežky České Praze zazní v jejím podání známé melodie jazzové, muzikálové i lidové. „Na svou pražskou premiéru se moc těším, i když jsem samozřejmě trochu napjatá, ale doufám, že diváci budou s mým výkonem spokojeni,“ uzavřela Kodetová.

Začátek koncertu je v 17 hodin, pro všechny zájemce zdarma.

Barbora Šporclová Kodetová je česká herečka a zpěvačka pocházející z více než 200 let starého uměleckého rodu. Mezi její předky patří herci Vendelín Budil, Jiří Steimar či sochař Jan Kodet. Jejím otcem byl herec Jiří Kodet a babičkou herečka Jiřina Steimarová. Je to umělecká osobnost mnoha tváří a talentů. Za svou kariéru účinkovala v těch nejprestižnějších divadlech v Praze – Činoherní klub, Viola, Studio DVA, Spolek Kašpar, Řeznická a další.  Pět let byla členkou Národního divadla v Praze. Momentálně účinkuje v divadle Bez Zábradlí a v divadle Na Jezerce. Spolupracovala s těmi nejlepšími režiséry, jako byli Jan Kačer, Jiří Menzel a další. Dlouhodobě spolupracuje se scénáristkou a režisérkou Terezou Kopáčovou. Účinkovala v řadě českých filmů a seriálů, namátkou jmenujme filmy „Colette“, „Na hraně“, „Posel“, „Vítr na konci léta“, ze seriálů to byly „Lynč“, „Přístav“, „Život a doba soudce A. K.“ a mnoho dalších. Od svých 16 let se objevuje v inscenacích, pohádkách, filmech, i koprodukčních snímcích. Mezi nejznámější patří „Učitel tance“ Jaromila Jireše, „Rivers of Babylon“, pohádka „Peklo s princeznou“, americká TV minisérie „Duna“ a „Děti duny“ a italská pohádka „Princezna Fantaghiro. Při své filmové práci v zahraničních produkcích se potkala s těmi největšími hvězdami jako je Susan Sarandon, Wiliam Hurt, James McAvoy, James Franco a další. Barbora je zastupována uměleckou agenturou ŠPORCL ARTS jejího manžela, houslisty Pavla Šporcla.

Zdroj a foto: www.facebook.com/bara.kodetova, http://prague-classics.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.