Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Hitem letošního léta jsou nafukovací stany, duffle bagy i trvanlivé jídlo

Letos budeme nejspíš trávit dovolenou ve větší míře v Čechách a na Slovensku. Hotely a penziony jsou již často obsazené, o to více lidé řeší, jak stráví dovolenou na chalupách, chatách a při kempování, a kde koupí potřebnou výbavu.

„Lidé letos ve velkém pořizují kempingové vybavení, hlavně stany, spacáky, karimatky… Zájem o kempingové vybavení nevídaně stoupá. Je to dáno i tím, že mnozí najednou zjistili, že k tomu, aby mohli vyrazit do přírody a plnohodnotně si v ní výlety a dovolenou užili, potřebují spoustu věcí. Zájem o kempingovou i turistickou výbavu už nyní enormně roste. Mladí lidé mají především zájem o turistické vybavení, dobře se prodávají zejména lehké a kvalitní věci, hlavně boty, batohy a bundy. O výbavu pro kempování mají největší zájem rodiny, generace 30 plus,“ říká Vít Hruška, manažer Výstavy stanů a vybavení do přírody, která probíhá až do 16. 8. 2020 v areálu PVA EXPO v pražských Letňanech.

Unikátní možnosti výběru
Letošní tradiční prodejní Výstava stanů a vybavení do přírody nabízí zboží od 250 outdoorových značek, které zastupují to nejlepší, co je v současné době na trhu stanů, spacáků, karimatek, batohů, sportovních a turistických bot, oblečení, kempingového nábytku, lezeckého a cyklistického vybavení a nejrůznějších vychytávek do přírody. Hlavní výhodou akce však není jen šíře sortimentu, ale také unikátní možnost si všechno prohlédnout, vyzkoušet a rovnou hned zakoupit. Právě proto tady pečlivě školí odborný personál, který vám se vším ochotně poradí. Vyzkoušet si můžete přes 300 stanů a otestovat si stovky spacáků a karimatek na nejrůznějších površích.

Kolik utratíme
Mladší lidé, kteří se vybavují především na turistiku, horské přechody a trávení času venku na divoko, si podle zkušeností pořadatelů nakupují kvalitnější třísezonní spacáky v ceně kolem 2 500 Kč, stany jsou v současné době nejpopulárnější ultralehké a v ceně kolem 5 000 – 8 000 Kč.

Rodiny pak nakupují nejvíce dekové spacáky a spacáky z příjemnějších materiálů, jako je bavlna a broušený polyester. Pořizují si také v mnohem větší míře vyšší karimatky a matrace, různé polštářky, a především rodinné stany pro 3 a více osob – velkým hitem jsou ty s nafukovací konstrukcí. Ovšem roste také zájem o bavlněné stany. Celkově jsou prý lidé letos ochotni vydat za rodinný stan i 15 tisíc korun a více.

Kemping na zahradě
Ve velkém se prodává také kempingový nábytek, a to i z toho důvodu, že lidé tráví více času na zahradách a chalupách. Letos tak řeší nejen to, čím se vybavit do kempů a pod stan, ale také, jak dovybavit domácnosti, chaty, chalupy a zahrádky. „Návštěvníci Výstavy mají zájem o kempingový nábytek všeho druhu, hamaky, grily, vařiče, a zaznamenali jsme také velký nárůst prodeje osvětlení, jako jsou nejrůznější lampičky a svítilny, včetně těch solárních,“ říká Vít Hruška a dodává, že enormní zájem je už delší dobu i o kempingové trvanlivé jídlo. U tohoto sortimentu navíc došlo k velkému rozšíření nabídky, a tak si dnes můžete vzít s sebou na prázdninové cesty anebo na chalupu kromě klasických hotových jídel třeba i skvělý trvanlivý malinový dezert!

Nejširší nabídka za poslední roky
Celá letošní Výstava stanů a vybavení do přírody nabízí ještě větší výběr zboží než v minulých letech, právě s ohledem na to, jaká je situace i jak stoupají požadavky na kempingové vybavení. Pořadatelé také samostatně vyčlenili kategorii lezení, která zažívá velký boom. Nově také nabízejí ucelenou nabídku cestovních zavazadel. „Lidé vyrážejí na chalupy a do kempů a nechtějí věci balit do kufrů, proto jsou letos velkým hitem tzv. duffle bagy, velké nepromokavé cestovní tašky z mechanicky odolného materiálu,“ vysvětluje Vít Hruška. K výraznému rozšíření sortimentu podle jeho informací došlo také u vybavení a doplňků na cyklistiku, která je na obrovském vzestupu. A rodiče jistě přivítají i velmi širokou nabídku dětského vybavení, kde najdou hlavně oblečení, boty a spoustu dalších potřeb pro děti nejen na turistiku a výlety.

Na letošní tradiční Výstavě stanů a vybavení do přírody čekají na návštěvníky kromě výhodných nákupů také velké slevy, dárky k nákupům a soutěž o atraktivní ceny, jako je SUV automobil, dovolená dle vlastního výběru, špičkové kolo, hodinky, koloběžky, skialpový set, lety balónem a mnoho dalších. Více na www.vystavastanu.cz

Zdroj a foto: www.4camping.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *