Letní shakespearovské slavnosti v Praze, Brně a Bratislavě začínají, Ostrava zatím s otazníkem

V tomto týdnu se měly rozeběhnout Letní shakespearovské slavnosti na všech svých scénách v Česku a na Slovensku. Překotná rozhodnutí v Moravskoslezském kraji však aktuálně ostravskou část zastavily, další vývoj je nejistý. Přestože pořadatelé nechtějí diváky o prakticky vyprodaný kultivovaný divadelní svátek připravit, může dojít v Ostravě k programovým změnám.

Slavnosti zahájí 21.července stejně jako v minulém roce Zimní pohádka. Vzhledem k tomu, že okolnosti spojené s virem zabránily nastudování nové premiéry, je aktuální ročník kratší a začíná později než obvykle. I tak se diváci mohou těšit na populární hry v podání českých a slovenských herců. Generálním partnerem Slavností je skupina PPF.

Bezpečně a radostně
„Máme velikou radost, že lidé mají o Shakespeara i v současné poněkud bizarní době stále velký zájem a postupně zaplňují hlediště. Vyprodáno sice všechno ještě není, ale kapacity jednotlivých hracích míst se postupně plní, a to je pro všechny skvělá zpráva. Letní shakespearovské slavnosti jsou plenérovým projektem, vždy se hrálo a hraje se venku pod širým nebem, což je v současné době dalším významným plusem. Naši diváci přijdou do prostředí, na která jsou zvyklí, vše bude vypadat jako obvykle. Pár novinek ovšem chystáme. Asi nejvýraznější změnou v Praze je, že nebudeme půjčovat deky. Nově bude možné si deku přímo na místě koupit. Divákům budou k dispozici stojany s dezinfekcí, kdo bude chtít, může si na místě zakoupit roušku. Hlediště a veškeré další prostory budou pravidelně dezinfikovány moderními technologiemi, mj. např. funkčními nano nátěry,“ vyjmenovává některé z provozních novinek Libor Gross, umělecký ředitel Slavností.

Moře v Čechách?
Kdo se rozhodl nejet letos o prázdninách k moři, může si udělat radost na Zimní pohádce. Shakespeare totiž zasadil její děj na Sicílii a do Čech, a právě těm moře přiřkl. Příběh zrazené lásky a žárlivosti se postupně odehraje od 21. července do 12. srpna, kde v Praze svou letošní tour ukončí. Na rozdíl od loňské premiéry se role Perdity v tomto roce zhostí Eva Salvatore Burešová zaskakující za Veroniku Arichtevu. V hlavních rolích se dále představí Martin Hofmann, Michal Isteník, Alena Mihulová, Saša Rašilov, Petra Špalková, Lenka Krobotová, Matouš Ruml a další.

Zimní pohádka

🔜I letos zahájí Letní shakespearovské slavnosti Zimní pohádka, to už toto úterý v Brně!🥳 Dále se měla přesunout do Ostravy, kde je ovšem budoucnost festivalu vzhledem k okolnostem velmi nejistá.😥 Držíme tedy našim kolegům palce a věříme, že se situace obrátí k lepšímu!🙏 Naděje umírá poslední!💪❤️#letnishakespearovskeslavnosti #letnishakespearovskeslavnosti2020 #zimnipohadka #martinhofmann #evaburesova #praha #brno #ostrava #snad #drzimepalce #uzjdidohajekoronavire

Zveřejnil(a) Letní shakespearovské slavnosti dne Neděle 19. července 2020

Dobrý konec a Večer tříkrálový se loučí
Všechno jednou končí. Komedie Dobrý konec všechno spraví a Večer tříkrálový čekají derniéry. Dobrý konec všechno spraví, ve kterém hrají Anna Fialová, Ondřej Pavelka, Martin Dejdar, Oldřich Vízner, Martin Siničák, Jan Vlasák nebo David Novotný se hraje už jen do konce července.

Večer tříkrálový s Václavem Koptou, Nelou Boudovou, Martina Pechlátem, Josefem Cardou, Tomášem Měcháčkem nebo Petrem Stachem je na programu v srpnu, konkrétně od 22. do 28. 8., kdy v Praze Letní shakespearovské slavnosti 2020 zakončí.

Marie Doležalová – Večer tříkrálový

👑Večer tříkrálový bude letos k vidění úplně naposledy!🔚 Přijďte si tedy užít nejen Martina Pechláta, ale i Nelu Boudovou, Václava Koptu, Tomáše Měcháčka a mnoho dalších!😍 Možnost máte od 22. do 28. srpna na HAMU // Hudební a taneční fakulta AMU!🎭#letnishakespearovskeslavnosti #letnishakespearovskeslavnosti2020 #williamshakespeare #vecertrikralovy #mariedolezalova #martinpechlat #nelaboudova #vaclavkopta #tomasmechacek #praha #srpen #derniera

Zveřejnil(a) Letní shakespearovské slavnosti dne Neděle 12. července 2020

Kompletní repertoár
Hamlet, Mnoho povyku pro nic, Veselé paničky windsorské, Zkrocení zlé ženy, Komedie omylů i Komédia omylov, Romeo a Júlia a Othello. Tyto inscenace společně s inscenacemi výše uvedenými tvoří kompletní nabídku Letních shakespearovských slavností 2020. Celkem 11 titulů ve 101 večerech.

Předprodej vstupenek, program a praktické informace včetně fotografií v tiskové kvalitě naleznete na www.shakespeare.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.