Impozantní schodiště „Helix“ vás dovede k úchvatné přírodní podívané

Propast, kde se nachází nově vybudované schodiště najdete v rakouském regionu JO, nedaleko Sazburgu. V propasti Liechtensteinklamm, kterou považují nejen domácí ale i turisté za nejdelší, nejhlubší a zároveň nejatraktivnější propastí rakouských Alp. 

Hučící voda padající do hloubky, zeleným mechem obrostlé skály, či téměř stále přítomná překrásná duha nad vodou. To je známý přírodní úkaz v rokli Liechtensteinklamm, v regionu JO při Salcburku, v oblasti Pongau.

Roklina je po rekonstrukci opět přístupná veřejnosti s unikátní novinkou – schody Helix. Impozantní schodiště „Helix“ je navrženo jako točité schodiště vyrobené z oceli Corten a sahá až do hloubky 30 metrů, kde návštěvníci mohou zažít dechberoucí dojmy z přírodní podívané.

(HELIX = z řečtiny – zakřivená, zkroucená, cívka, válcová spirála nebo smyčka, křivka, která se neustále otáčí nahoru).

V průběhu rekonstrukce byly postaveny celkem tři tunely, čtyři galerie a 60 skalních sítí o celkové délce 1100 metrů. Všechny konstrukce a ochranné ochranné sítě musely být dopraveny do rokle vrtulníkem. K dopravě stavebních materiálů, z nichž některé vážily několik tun, do rokliny bylo zapotřebí asi 7 000 minut letu a vysoká přesnost. Rovněž bylo dokončeno rozsáhlé čištění hornin na částečně převislých a až 200 metrů vysokých skalních stěnách. Bezpečnost zajišťuje také monitorovací systém, který monitoruje pohyby hornin v milimetrovém dosahu.

“Za vybudování přístupu do rokle pro místní a turisty, vděčíme knížeti Liechtensteinovi, který dal postavit již v roce 1875 přemostění s schody,” říká ředitelka marketingu JO Tourist paní Steffi Mayr.

Region JO nedaleko Salcburku je opravdovým dovolenkovým rájem v krásné přírodě. Rodiny s dětmi si mohou například ulovit umělé zvíře v lukostřeleckém areálu. Nadchnou vás nádherné staré horské chaty, mladí sedláci, kteří chovají dobytek a pěstují zeleninu. Od nich si můžete nechat naložit do košíčku čerstvé produkty a dobroty na pěkný výlet. Návštěva regionu je ideální i pro milovníky golfu.

Liechtensteinklamm je otevřena denně až do 30. září, od 09:00 do 18:00 hodiny. Poslední vstup je 18:00 hodin. Počítejte s tím, že počet osob je omezen a je důležité abyste měli vhodnou obuv, oděv, měli na ústech roušku a dodržovali potřebný odstup.

Zdroj a foto: www.josalzburg.com; www.kamkam.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.