Ochranná kosmetika aneb povinná letní výbava na dovolenou, ať už jedete kamkoli

Tělová či pleťová kosmetika s dostatečně vysokým UV faktorem nebo speciální péče pro ochranu vlasů před sluncem a slanou vodou. To je samozřejmá součást výbavy, se kterou vyrážíme k moři a za písečnými plážemi. Sílu slunečních paprsků je však dobré nepodceňovat ani v případě, že plánujete trávit dovolenou v Česku.

Exotickou dovolenou u moře vyměnilo letos mnoho Čechů za prázdniny na chatě nebo v kempu. Podle ankety mezi zákazníky Centra Černý Most bude letošní léto trávit „doma“ 7 z 10 Pražanů, kteří vyrazí z velkoměsta především do české přírody. Nákup ochranné kosmetiky rozhodně nepodceňují a je pro ně klíčovou součástí výbavy, kterou téměř polovina z nich (44 %) plánuje pořídit nebo již pořídila.

Slaná nebo chlorovaná, ochrana je vždy potřeba
Fakt, že slaná voda v kombinaci s agresivním středomořským sluníčkem vlasům příliš nesvědčí, je věc obecně známá. Strukturu vlasů ale může narušit i sladká voda, a zejména pak ta výrazně chlorovaná ve venkovních bazénech. Ta navíc není prospěšná ani pro naši pokožku, na rozdíl od vody mořské, která má léčivé účinky.

Odborníci z dm drogerie markt radí: „Ochranu a hydrataci vlasům, tak, aby byly nadále krásně lesklé, zdravé a udržely si barvu, zajistíte například prostřednictvím populárních ochranných sprejů na vlasy. Slunce a slaná i chlorovaná voda vlasy zatěžují, proto je důležité dopřát jim dostatečnou péči i po opalování. Speciální šampony a balzámy po opalování dodají vašim vlasům výživu a podpoří jejich hydrataci a lesk.“

Pokožku chraňte nejen při plánovaném slunění, ale i během krátkého výletu nebo při sportu, kdy se můžete jednoduše spálit. Pokud chcete předejít nelichotivým vráskám, jejichž tvorbu sluníčko bohužel podporuje, neopomíjejte kromě obličeje ani oblast krku a dekoltu. Nevynechávejte ani speciální péči o rty, na které se snadno zapomíná.

Poradci kosmetické značky Yves Rocher doporučují: „Péči naneste na obličej v dostatečném množství a nezapomínejte ani na krk a dekolt. Aplikaci během opalování a pobytu na sluníčku pravidelně opakujte. Ale pozor, šetřit se v tomto případě nevyplácí – pokud použijete produktu málo, snižujete tak i míru ochrany před sluncem.“

Ochranou při pobytu na slunci péče nekončí. Dopřejte své pleti nejen odpočinek, ale i dostatek hydratace díky produktům s obsahem zklidňujících složek. Kromě klasické „after sun“ emulze můžete vyzkoušet například zklidňující pleťovou masku, tělový balzám či projasňující peelingový olej a užít si i příjemnou chvilku relaxu. Pokud jste svůj pobyt na slunci přece jen neodhadli, použijte při silnějším zarudnutí pokožky mast na popáleniny od slunce nebo Panthenol.

Zdroj: CČM

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *