Vyhrajte jogurtovač pro vás a vaše děti a připravte si lahodný domácí jogurt

SOUTĚŽ UKONČENA!!! Jogurtovač vyhrává Tereza M., Kladno. Výherkyni gratulujeme!

Projekt „Naskoč na mléčnou vlnu vám přináší soutěž o domácí jogurtovač. Není nic lepšího, než si ke snídani dát vlastní lahodný jogurt. Když navíc budete vědět, co přesně obsahuje, bude o to zajímavější.

Děti jsou nejlepšími pomocníky v kuchyni a příprava domácího jogurtu je natolik jednoduchá, že si vaše ratolesti mohou připravit svůj vlastní.

S pomocí domácího jogurtovače si rychle a snadno vyrobíte jak klasický přírodní, tak i s ovocem. Záleží pouze na vás, jaké jogurty máte nejraději.

Domácí jogurt
Ingredience:
1l čerstvého mléka (Pokud mléko neprošlo pasterizací, je nutné ji nyní udělat. Zahřejte mléko na 72°C na 30 vteřin, následně je nutné zchladit na 40°C)
2 lžičky jogurtu s živou kulturou

Postup:
Smíchejte mléko s jogurtem. Rozdělte do skleniček a uložte do jogurtovače. Zapněte jogurtovač a nechte pracovat zhruba 7 hodin. Po uplynutí času je jogurt hotový a stačí jen nechat vychladit v ledničce. Pro ovocnou variantu můžete po otevření přidat marmeládu, čerstvé ovoce nebo ořechy.

Soutěžní otázka:
Jaká je průměrná roční spotřeba mléka a mléčných výrobků na osobu v České republice?
a) 145 kg
b) 245 kg
c) 345 kg

Nápovědu najdete na: www.mlecnavlna.cz

Správnou odpověď zasílejte na mail: soutez@tojesenzace.cz do 9.8.2020. Vyhrává 500. správná odpověď. Do předmětu uveďte: Jogurtovač. Výherce informujeme emailem. Nezapomeňte uvést celé jméno a adresu, kam by měla být případná výhra zaslána. Přejeme hodně štěstí! Řídíme se GDPR a s Vašimi osobními údaji nakládáme v souladu se zákonem. Kontaktní údaje slouží pouze k doručení případné výhry.

Zdroj a foto: www.mlecnavlna.cz

Jeden myslel na “Vyhrajte jogurtovač pro vás a vaše děti a připravte si lahodný domácí jogurt

  • 26.10.2020 (19:02)
    Trvalý odkaz

    Pěkný recept. My jsme si nově koupili jogurtovač Bravo, sice obyčejnější, ale stačí nám. Děti jsou nadšené 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.