Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

V Plzni v létě ožívají kulturním programem předzahrádky, náplavka i hrady a zámky

Plzeňské kulturní předzahrádky, Filmové večery na náplavce a Filmové hrady a zámky jsou projekty, které vznikly s cílem zdůraznit nepopiratelný vliv a význam kultury na aktivitách cestovního ruchu, a to právě po proběhlé celosvětové pandemii koronaviru COVID-19, jež obě tyto složky paralizoval. Iniciátory těchto aktivit jsou zástupci společnosti Film Servis Plzeň s.r.o. a organizátoři filmového festivalu Finále Plzeň.

“33. ročník Finále Plzeň, který se měl uskutečnit v dubnu, byl přesunut na poslední zářijový týden, tedy 25. – 30. září 2020. Stejné restrikce postihly většinu dalších významných kulturních eventů, které se měly odehrát na jaře a v létě letošního roku. Nad to působí v regionu celá řada jednotlivých kulturních aktérů, kteří byli taktéž velkou měrou postiženi – prakticky ze dne na den přišli o veškeré výdělky a sjednané produkce. I na pomoc těmto skupinám jsou naše projekty zaměřeny, a to s cílem poskytnout jim možnost prezentace a výdělku,” uvádí Eva Veruňková Košařová, ředitelka filmového festivalu Finále Plzeň.

Plzeňské kulturní předzahrádky
Pro návštěvníky Plzně je připraven unikátní koncept kulturních předzahrádek. V konkrétních termínech mohou lidé navštívit vybranou kavárnu či restauraci, rezervovat si místo na její venkovní zahrádce a zakoupit si speciální menu, současně s tím si zajistit vstupenku na filmovou projekci či hudební představení, zprostředkované přímo na zahrádce či ve vnitrobloku tohoto zařízení. Jak projekce a hudební vystoupení, tak i menu budou tematicky propojeny.

Například ve čtvrtek 6. srpna mohou filmoví fanoušci dorazit do Schované kavárny ve Zbrojnické ulici, kde se bude od 21:00 hodin promítat experimentální český snímek režiséra Oldřicha Lipského z roku 1967 Happy end. Jeho děj sleduje příběh muže odsouzeného k smrti, ovšem pozpátku, tedy od jeho popravy až ke šťastnému konci narození. Jako menu k filmu si mohou diváci zvolit z variace domácích koláčků, které mají v promítaném snímku svou roli, dále rýžového flamery s jahodovou omáčkou a k tomu sklenici vína či domácí limonádu. Vstupenky na projekci ve Schované kavárně budou k dispozici u obsluhy na baru kavárny od pondělí 13. července za 50 Kč. Speciální menu k filmu si lze objednat během projekce, menu však není zahrnuto v ceně vstupenky.

Další kultovní snímek Vražda Ing. Čerta, prezentující doslova vizuální a gastronomické orgie, jež vznikl v režii múzy československé nové vlny Ester Krumbachové, nabídne v neděli 26. 7. od 21h kavárna Walter ve Smetanových sadech. Zde si za 300 Kč mohou diváci zakoupit vstupenku na venkovní silent projekci zmíněného filmu a současně obdrží i speciální gin&tonic drink a variaci tapas z kukuřice, pohanky a rýže, ochucené spirulinou či uzenou solí. Součástí zakoupené vstupenky je zapůjčení sluchátek. Omezený počet vstupenek na tuto projekci půjde do prodeje od pondělí 13. července na baru kavárny.

Ve středu 26. srpna se bude u Parku Homolka prezentovat nově zřizovaná provozovna Kafe Smetanka, která dříve sídlila na plzeňském náměstí. Od 18h do 22h hodin budou na místě vystupovat lokální DJs a návštěvníci si mohou zakoupit speciální gin&tonic drink Milada, podávaný s filtrovanou kávou a grepovým džusem.

Filmové večery na Náplavce
V loňském roce byla nově zrekonstruovaná náplavka otevřena veřejnosti. O její opětovné zpřístupnění se zasadil projekt Náplavka na Radbuze, podpořený městem Plzeň. Filmové večery jsou součástí tohoto projektu, který pokračuje i v letošním roce pod záštitou DEPO2015. Projekce divácky oblíbených českých i zahraničních snímků začínají vždy v 21 hodin, ovšem již od 19h si budou moci návštěvníci na místě zakoupit speciální gin&tonic drinky míchané s bio sirupy Herbert, výběrovou kávu a drobné občerstvení. Projekce jsou přístupné zdarma.

Promítá se každou sobotu od 1. srpna až do 12. září a již první projekce se dá nazvat “kultovní”, veřejnosti nabídne obnovenou premiéru snímku Samotáři po 20 letech. Dále jsou na programu filmy Rocketman, Poslední aristokratka, La La Land, Joker, Tajemná řeka a Po strništi bos. Pouze v sobotu 8. srpna se na místě odehraje Pilsen Busking Fest, proto se v tomto případě projekce posune až na neděli 9. srpna.

Celý program zde: https://www.festivalfinale.cz/aktuality/detail?idZprava=177

Filmové hrady a zámky
Filmové projekce se odehrají na jedněch z nejkrásnějších hradů a zámků Plzeňského kraje, na Klenové, na Kozlu, v Horšovském Týně a na Švihově. Právě Vodní hrad Švihov je jednou z nejoblíbenějších filmových lokací v Plzeňském kraji. Objevil se v desítkách českých pohádek a zahraničních filmových projektech, například ve známém snímku Tři oříšky pro Popelku. Na Státním hradě a zámku Horšovský Týn organizátoři 21. srpna promítnou od 21:15 snímek Bourák a 22. srpna ve stejném čase 3Bobule.

První projekce se odehraje 31. července na Klenové a poslední 22. srpna na Státním hradě a zámku Horšovský Týn. Vstupenky lze zakoupit na webových stránkách Finále Plzeň a v omezeném počtu budou k dispozici přímo na uvedených hradech a zámcích.

Celý program zde: https://www.festivalfinale.cz/aktuality/detail?idZprava=174

Zdroj a foto: www.festivalfinale.cz, https://www.facebook.com/finaleplzen/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *