Projekt Pomáhej s IGRÁČKEM doposud vybral přes jeden milion korun – výroba IGRÁČKŮ s rouškou je ukončena – projekt ale trvá dál

Akce „Pomáhej s IGRÁČKEM“ české rodinné firmy EFKO-karton s.r.o. předčila veškerá očekávání. IGRÁČEK s rouškou, který pomáhá s bojem proti covid-19 zaujal zákazníky, sběratele i média, a to včetně těch zahraničních. Díky pomoci a zájmu všech bylo k dnešnímu dni na konto „Pomáhej s IGRÁČKEM“ vybráno přes jeden milion korun. Za ně firma postupně nakupuje ochranné pomůcky a dezinfekce pro potřebná zařízení.

Přehlednou evidenci toho, kam doposud nakoupená materiální pomoc míří, naleznou všichni zájemci na webových stránkách a facebooku společnosti. EFKO oznámilo ukončení výroby této limitované edice. IGRÁČCI s rouškou budou v prodeji již jen do vyprodání zásob, přičemž ale i nadále platí, že 15 Kč z každé prodané figurky poputuje na boj s koronavirem. Firma v průběhu uplynulého období začala rovněž s výrobou ochranných štítů a nově také s produkcí průhledných plastových roušek. Pro svou unikátní konstrukci a vzdušnost se těší nebývalé popularitě u kadeřníků, číšníků, prodavačů, pracovníků přepážek či v sociálních službách. Ve srovnání s klasickou rouškou nabízí toto řešení podstatně více pohodlí, a navíc umožňuje udržovat důležitý mimický kontakt, což oceňují zejména pedagogové a neslyšící.

„S velikou radostí Vám mohu oznámit, že IGRÁČEK s rouškou vybral do této chvíle již více než 1.1 mil. Kč. Chtěl bych poděkovat všem, kdo se do akce zapojili a stále zapojují. Jedná se o velkou vlnu solidarity. Práce na projektu Pomáhej s IGRÁČKEM nás všechny v EFKU velice spojila a motivovala,“ uvádí Miroslav Kotík, majitel firmy EFKO-karton s.r.o. „Místa a subjekty pro rozdělování námi nakoupených ochranných prostředků pečlivě vybíráme. Nerozdáváme peníze, ale nakupujeme ochranné obleky či dezinfekce, které objednáváme pouze u ryze českých výrobců,“ dodává Miroslav Kotík.

„Každý z nás zažil pocit v bavlněných či jednorázových rouškách. V někom již samotné slovo rouška vyvolávalo negativní emoce. Proto jsme se rozhodli podívat na problém úplně jinak a zkonstruovat s naší technologií roušku takovou, která nám umožní volně dýchat, nepaří se pod ní obličej, a dokonce se při jejím použití nepotí ani brýle. Právě pocení brýlí mně osobně bylo velice nepříjemné. Dalším benefitem je, že se naše plastové roušky nemusí prát – stačí přední díl umýt nebo ho vydezinfikovat běžným dezinfekčním prostředkem. Tento výrobek asi nejvíc charakterizuje náš claim “Ukaž svůj úsměv a dýchej jako dřív”,“ uvádí Zbyněk Čech – marketing manager firmy EFKO.

V rámci akce „Pomáhej s IGRÁČKEM“ firma dodávala chybějící ochranné fólie dobrovolníkům, kteří na svých 3D tiskárnách připravovali ostatní části ochranných štítů. A právě pomalá 3D výrobní technologie přivedla firmu k myšlence, zkonstruovat vlastní funkční vzor kompletního celo-obličejového štítu, který bude vyrobitelný sériově a za nízkou cenu. První dodávka byla realizována pro Kraj Vysočina, který pro ně měl okamžité využití. Dále se ozývali zájemci z různých oborů, jak ze sociálních zařízení, klinik, maloobchodů, ale i pracovníci služeb, jako například kadeřníci a podobně. A právě úspěch s celoobličejovými štíty vedl firmu ke konstrukci plastové roušky.

Jedna z předností jak celoobličejových štítů, tak roušek je maximální kompaktnost. Dodávají se v nesloženém stavu a vejdou se do větší obálky. Toto velmi usnadňuje a zlevňuje skladování a distribuci. Celoobličejové ochranné štíty lze zakoupit na www.efko.cz v baleních po 5/10//50 ks přičemž největší balení přináší i nejvýhodnější cenu 36 Kč s DPH za jeden kompletní štít. Průhledné roušky (ústní štíty) lze zakoupit také na www.efko.cz za 65 Kč s DPH za kus. U větších odběrů se cena štítu i roušek stanovuje individuálně.

Zdroj a foto: EFKO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.