Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

SportTechnologie

Sedm dekád, osm plakátů a jedna slavná historie. Formule 1 slaví sedmdesáté výročí svého vzniku ve spolupráci s Automobilistem

Automobilist ve spolupráci s Formulí 1 nedávno představil umělecké plakáty u příležitosti 70. výročí počátku seriálu. Fanoušci a milovníci sportu nyní dostávají novou nabídku – sérii Sběratelských a Limitovaných edicí uměleckých plakátů. Formule 1 organizuje speciální oslavy 70. výročí během EMIRATES VELKÉ CENY 70. VÝROČÍ o víkendu 7. až 9. srpna 2020 kolekcí osmi exemplářů oslavujících sedm dekád závodění – každý plakát, vzniklý na základě unikátního návrhu, zobrazuje nejvíc ikonický vůz daného období, dodatečný plakát pak vzhlíží do budoucnosti sportu.

Postery obsahují zlaté a stříbrné reliéfy. Každý má své unikátní číslo, je osazen hologramem původu a obsahuje jména pilotů, kteří v dané dekádě získali titul mistra světa. Každý plakát vyobrazuje nejvýraznější vůz, který nejlépe vystihuje to, co formule 1 v dané době představovala.

Jednotlivá období a jejich plakáty
Plakát z 50. let vyobrazuje Maserati 250F řízené pětinásobným mistrem světa Juanem Manuelem Fangiem. Pro 60. léta jsme zvolili Lotus 25 Jima Clarka, zatímco artwork 70. let vyobrazuje ambasadora Automobilistu Sira Jackieho Stewarta v okouzlujícím Tyrrellu 006. Pro plakát 80. let existovala jediná volba: Ayrton Senna ve voze McLaren MP4/4. A kdo jiný než Nigel Mansell a jeho “Red 5” Williams FW14B by mohl reprezentovat 90. léta? Nejúspěšnější pilot všech dob Michael Schumacher ve voze Ferrari F2002 a jeho sedm titulů mistra světa vyobrazuje plakát první dekády našeho století. V té zatím poslední dominovali dva muži: Sebastian Vettel s týmem Red Bull získal čtyři tituly mistra světa, po něm Lewis Hamilton pět titulů. V sezoně 2019 byl vůz Mercedes F1 W10 EQ Power+ dominantní – vyhrál 15 závodů. Lewis Hamilton v cestě za pátým titulem vyhrál 11 velkých cen. Jejich úspěch znamenal, že Mercedes vyhrál titul v každé sezoně od roku 2014, kdy byla představena nová generace hybridních pohonných jednotek.

Pohled do budoucnosti
Závěrečný plakát kolekce vyobrazuje vůz, který nemusí být povědomý ani tomu nejzapálenějšímu fanouškovi závodů, protože jednoduše ještě neexistuje! Vůz je představitelem monopostu F1 futuristické konstrukce na základě revolučně pozměněných pravidel, a který měl být původně nasazen v úvodu sezony 2021. Avšak kvůli současné pandemii nemoci Covid-19 byly tyto vzrušující změny odsunuty na rok 2022. Na plakátu je pro fanoušky prostor, do kterého mohou vypisovat mistry světa dvacátých let současného století, která nesporně mohou být tou nejvíce vzrušující dekádou v historii sportu.

Zdroj a foto: Automobilist

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *