Španělská přírodní kosmetika je u nás nedoceněná, říká zakladatelka e-shopu Markéta Hubingerová

Když se řekne Španělsko, mnohým se vybaví Salvador Dalí, architektura Barcelony, paella a sangria. Méně známým faktem je, že na Pyrenejském poloostrově vzniká také kvalitní přírodní kosmetika.  Tu si zamilovala i Markéta Hubingerová na svých cestách Španělskem, a proto se rozhodla ji dovážet do Česka. Proto v letošním roce založila e-shop LaCrema.bio s poklady z iberské přírody.

Španělsko
V době, kdy přecházela na přírodní kosmetiku, pobývala ve Španělsku, které je jejím druhým domovem. Oblíbila si ho pro specifický přístup k životu, který tamější obyvatelé vyznávají. Ten se podle ní podepisuje i na jednoduchém rukopisu španělské přírodní kosmetiky. Jako první sáhla po krémech barcelonské značky Ami Iyök [:amyjok] a ihned se pro ni nadchla. Problém byl ten, že v Česku nebyla dostupná. Proto se rozhodla zajistit její distribuci i pro zdejší trh. Aby byla nabídka kompletní, k luxusní značce Ami Iyök přidala i kosmetiku pro celou rodinu Amapola a pánskou péči Homo Naturals, která je na poli přírodních výrobků unikátní svým zaměřením. Všechny značky spojuje absence minerálních olejů, vysoký podíl organických ingrediencí a používání recyklovatelných obalů. Netestování na zvířatech je samozřejmostí. „Přírodní kosmetika je u nás známá poměrně dlouho, hlavně ta z Německa a Británie. To, že plnohodnotná péče vzniká i v Barceloně a jejím okolí, je pro české zákazníky stále velkou neznámou. Přitom kvalita těchto výrobků a přístup jejích výrobců k naší planetě rozhodně stojí za povšimnutí,“ říká Markéta.

Pokud potřebujete poradit, jaký z produktů je pro vaši pleť ideální, ozvěte se!:) Rády doporučíme…Krásné léto ? #lacremabio #jsemcistyzivot

Zveřejnil(a) LaCrema.bio dne Úterý 14. července 2020

Dokonalé dary z přírody
Markéta Hubingerová jako většina žen používala po většinu života klasickou kosmetiku, průmyslově vyráběnou z minerálních (ropných) olejů. Když se dostavilo dlouhotrvající podráždění pokožky, rozhodla se vyzkoušet přírodní kosmetiku a už u ní zůstala. Intenzivně vnímám, že příroda je vždy spojena s tím, co je pro člověka dobré. Dává nám vše od života samotného až po ty nejlepší produkty a ingredience pro uspokojení našich každodenních potřeb, včetně kosmetiky,“ říká zakladatelka e-shopu LaCrema.bio, který exkluzivně nabízí hned tři značky přírodní kosmetiky.

Ami Iyök je výjimečná přírodní certifikovaná kosmetika, jejíž magický název v překladu do jednoho z jihoamerických indiánských jazyků znamená “Matka příroda”. Kosmetika, jež si dala za cíl souznít s přírodou, a zároveň poskytnout pokožce maximální výsledky, už funguje osm let na trhu a tyto závazky planetě se jí daří maximálně plnit. Zakladatelka této přírodní kosmetiky Elena Alarcón s Ami Iyök během svého působení na trhu získala několik ocenění, mezi které patří například soutěž Beauty Shortlist AWARDS. Ve většině produktů je obsažen sacha inchi olej a poklady této značky jsou baleny do dřevěných krabiček z FCS certifikovaných plantáží. Uvnitř najdete skleněné lahvičky z fialového skla, které propustí jen malé množství UVA a infračerveného záření. To zaručí ochranu a prodloužení doby účinnosti produktů.

Amapola (v překladu vlčí mák) pochází téměř ze středu Španělska, z provincie Segovia. Na trhu působí přes 20 let a je velmi oblíbenou přírodní kosmetikou mezi Španěly. Majitelku LaCrema.bio nadchla z mnoha důvodů: je tvořena z čerstvých surovin a vyráběna v malých šaržích, na každé etiketě je uveden přesný procentuální podíl organických složek obsažených v receptuře, a ostatní složky jsou pouze přírodní látky. Suroviny pochází z lesů a okolí Segovie a výroba produktů probíhá ve venkovském sídle, které bylo navrženo jako energeticky pasivní budova tak, aby mělo minimální dopad na životní prostředí.

Homo Naturals je kosmetika plně organická a na míru určena mužské pokožce, jejím potřebám i denní rutině. Používá pouze přírodní ingredience a při výběru surovin se soustředí zejména na okolí provincie Barcelony. Kromě produktů na pleť a holení je známá také úžasně funkčními přírodními deodoranty, které jsou vhodné také pro ženy. Neopomenutelný je i unisex přírodní lubrikační gel – bez silikonů, na vodní bázi a s aloe vera.

Zveřejnil(a) LaCrema.bio dne Úterý 23. června 2020

Budoucnost? Možná vlastní značka
A jaké jsou vize čerstvě vzniklého obchodu? „V tuhle chvíli se soustředíme na to, abychom dostali to nejlepší ze španělské přírody do koupelen českých a slovenských zákazníků pomocí e-shopu i ve spolupráci s dalšími obchodníky. Hlavní činností je totiž velkoobchod a výhradní zastoupení všech tří značek na lokálním trhu. A kdo ví, třeba jednou budeme vyrábět i vlastní kosmetiku. Příroda nabízí mnoho možností, jak ji začlenit do našeho života,“ uzavírá Markéta Hubingerová.

Zdroj a foto: LaCrema.bio

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.