5 tipů na báječnou dovolenou u vody v Česku

Trávíte rádi dovolenou u vody? I když bezpečných zahraničních destinací přibývá pomálu, nemusíte házet flintu do žita. Česká kotlina nabízí řadu krásných lokací u vody, které vám oblíbené moře určitě vynahradí. Chytejte bronz na písčité pláži u Máchova jezera, projezděte na kole křížem krážem oblast kolem Lipna, poznejte kraj Jakuba Krčína, užijte si vodní radovánky na Vranovské přehradě či okoštujte víno kolem Nových Mlýnů.

K Máchovu jezeru za zlatými písky
Máchovo jezero a jeho okolí láká každým rokem nejen romantické duše. Písčité a sluncem prohřáté pláže v Doksech a Starých Splavech vám navodí atmosféru jako u moře. Navíc u nich najdete plno atrakcí a tobogany. U Máchova jezera si užijete dosyta společenského života plného diskoték a hudebních zábav. Po jezeře se můžete projet buď na šlapadlech, nebo si udělat výlet parníkem. Až budete mít vody nad hlavu, vyrazte prozkoumat Máchův kraj. Vystoupejte na tajuplný Bezděz, obdivujte hrad Houska nebo se projděte po Panské skále, kde se natáčela oblíbená pohádka Pyšná princezna.

Na Lipně jako u moře
Největší vodní nádrži v České republice se ne náhodou přezdívá „české moře“. Skvěle se na něm provozují vodní sporty, od windsurfingu po projížďku na plachetnici či celodenní výlet parníkem. Na Lipně si vydovádíte nejen u vody, ale i v jeho okolí. Vystoupejte Stezkou korunami stromů až nad jejich vrcholky, zvyšte si adrenalin na bobové dráze, nechte děti prozkoumat Království lesa nebo nasedněte na kolo či in-line brusle a křížem krážem projezděte lipenské okolí. K pěší turistice pak doslova vybízí šumavské „hvozdy“ panenské přírody a lesní energie.

Do Třeboně nejen na kapry
Oblast třeboňských rybníků je pro letní dovolenou jako stvořená. Okouzlí vás nejen zdejší příroda, ale nepřijdete ani o společenské dění. V Třeboni i jejím okolí se to akcemi jen hemží a na své si přijdou jak milovníci hudebních koncertů, tak i divadla. Břehy největšího rybníka Světa či Rožmberku, které má na svědomí slavný rybníkář Jakub Krčín, lákají k posezení a rozjímání. Kolem impozantní rybniční soustavy vede nespočet cyklistických a turistických tras, které vás zavedou do srdce památek po Schwarzenberzích, z nichž dominuje rodová hrobka, k poutnímu kostelu Nanebevzatí P. Marie v Chlumu u Třeboně či třeboňskému zámku. A chybět nesmí ani ochutnávka místních rybářských pochoutek.

Na Vranov za vodním dováděním
Dovolenou na Vranovské přehradě si užijí hlavně rodiny s dětmi, a dokonce dostala přezdívku Moravský Jadran. Čekají na vás prosluněné písečné pláže s vodními atrakcemi a zábavou. Samotáři najdou klid a pohodu v četných zátokách, kde je nebude nikdo rušit. Zažijte vyhlídkovou plavbu na lodi, která vás převeze z jednoho břehu na druhý a přitom degustuje místní vyhlášená vína. V okolí Vranovské přehrady najdete plno možností, jak trávit odpočinek. Hrad Bítov a Vranov vás přenesou do historie, Národní park Podyjí vás nepřestane uchvacovat pestrostí krajiny a hlubokými pohledy na řeku Dyji a na hradě Bítov vás čeká malá zahrada se zvířátky, které mohou vaše ratolesti nakrmit.

K Novým Mlýnům za chutí moravského vína
Vodní nádrž Nové Mlýny je ideálním místem k vodním radovánkám i poznávání moravského vína. Na své si přijdou vášniví rybáři i milovníci vodních sportů. Vyzkoušet zde můžete windsurfing či si vyrazit na výlet lodí. Za dávnou historií se nechte dopravit na ostrůvek s kostelem sv. Linharta s odhalenými gotickými freskami a druhý ostrov v nádrži s pozůstatky z období Velkomoravské říše. Díky svému terénu vybízí okolí Nových Mlýnů k návštěvě cyklisty, kteří se při cestě mohou kochat vůní místních vinic a na závěr ochutnat ve sklípcích vyhlášené víno z pálavských vrchů. Při svých toulkách nesmíte minout archeologické muzeum ve Věstonicích a centrum vinařské oblasti Mikulov se zámkem, malebným náměstím a ikonickým Svatým kopečkem.

Dovolená u vody zní lákavě, že? Jestli jste si z našich tipů žádný ale nevybrali, nevadí. Hotely nabízí spoustu pobytových balíčků i s wellness procedurami, které si můžete prohlédnout i pohodlně objednat přímo na www.spa.cz. Portál Spa.cz poskytuje ověřené pobyty po celé republice. Navíc u každého ubytování najdete i osobní hodnocení českých uživatelů a hostů a jejich zkušenosti, které vám usnadní v rozhodování.

Zdroj a foto: Spa.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *