Z jatek a chladírny v Pražské tržnici vytvořili nový prostor H40 pro rodiny s dětmi i podnikatele!

Po více než roční rekonstrukci se v hale 40 Pražské tržnice otevírá prostor H40. “Komunitní Prostor” nabízí kreativní a rozvojové aktivity pro děti, mládež i celé rodiny. V “Art&Digital Lab” najdou zázemí společnosti zabývající se digitálními technologiemi a uměním. Slavnostního zahájení se zúčastnili zástupci hl. m. Prahy a MČ Prahy 7.

„V Praze vzniklo v nevyužívaném prostoru unikátní místo, díky kterému postupně vracíme Pražskou tržnici zpět Pražanům. H40 představuje prostor, který bude propojovat všechny věkové kategorie. Kromě toho nabídne i zázemí pro podniky z různých oborů, které zde mohou sdílet své zkušenosti, vzdělávat se a posouvat se díky tomu vpřed,“ říká primátor hl. m. Praha Zdeněk Hřib.

“Jsem ráda, že vzniklo místo, kde se propojuje kulturní a komunitní život nejen na Praze 7,” říká radní Hana Třeštíková.

„Proměna haly 40 je zcela neuvěřitelná. Je to další místo, které stojí za to v Pražské tržnici navštívit a já se sem budu vracet sám i se svými dětmi,“ doplňuje ve video-zdravici starosta Jan Čižinský.

„Jsme rádi, že po více než ročním úsilí je rekonstrukce dokončena a hala 40 ožije jako součást nové Pražské tržnice. Nabízíme tvůrčí a vzdělávací programy pro děti i dospělé a inkubační programy zaměřující se nejen na start-upy,“ říká Samuel Kašpar, ředitel neziskové organizace OSE Czech Republic, z. s., která bude prostor H40 provozovat. „Na našem projektu spolupracuje celá řada partnerů, kromě jiných také hlavní město Praha. Vše je totiž součástí nové koncepce Pražské tržnice, na které nyní Praha pracuje,“ dodává Kašpar k projektu, který je spolufinancovaný ze strukturální fondů EU, programu OP Praha – pól růstu.

Ukázka příměstských táborů v H40

👀Také jste zvědaví, co a jak budou děti tvořit během příměstských táborů v H40? Tak se podívejte…🎬👀. Série táborů 4 ŽIVLY dovolí dětem tvořit bez hranic, za laskavého a podnětného provázení výtvarnicí Nika Pločka.Přijďte si prohlédnout nové prostory H40 a seznámit se s našimi lektory a partnery Venkovní kreativní dílny pro děti před H40:⏰ středa 17.6 od 15 do 17Čeká vás:🎨 tvoření originálních keramických dlaždic👨‍👩‍👧‍👦 ukázka montessori pomůcek s Žijeme MontessoriNa akci je dobré se registrovat: bit.ly/kreativnidilnyVíce o příměstských táborech v H40: https://h40.cz/kp/primestske-tabory/

Zveřejnil(a) H40 dne Úterý 2. června 2020

Autoři projektu chtějí v novém Komunitním Prostoru H40 nabídnout místo, kde široká veřejnost najde pohybovou a výtvarnou dílnu včetně keramického ateliéru, ale také vzdělávací a volnočasové aktivity s montessori konceptem. Pomocí moderních vzdělávacích metod se chce H40 zaměřovat i na rozvoj digitální gramotnosti dětí, mládeže ale také seniorů. „Naším cílem je vytvořit otevřený a bezpečný prostor pro každého, kdo se chce vzdělávat, tvořit, setkávat s inspirativními lidmi a dělat něco, co má smysl,“ říká Samuel Kašpar.

Součástí H40 je kreativní inkubátor Art&Digital Lab zaměřený na podporu podnikání, inovace a odborného vzdělávání. Tato netradiční forma technologicky vyspělého podnikatelského inkubátoru nabídne laboratoře vybavené moderními technologiemi, coworking a další zázemí pro fungování společností. OSE Czech Republic ve spolupráci se špičkovými mentory a odbornými partnery z oblasti digitálních technologií a umění podpoří začínající projekty také prostřednictvím rozvoje odborných a podnikatelských dovedností.

Kostky jsou vrženy…projekty v H40 spuštěny. Stavební povolení – máme! Architektonický návrh – máme! Spoustu síly – máme! A máme před sebou několik měsíců stavebních úprav haly 40. A pak…koukněte na vizualizace. Multifukční prostor s galerií, konferenčním centrem a kavárnou, H 4.0 Kulturně komunitní centrum s dětskou skupinou a platforma pro podporu projektů z oblasti digitálních technologií a umění H 4.0 Art&Digital Lab.

Zveřejnil(a) H40 dne Sobota 9. června 2018

„Kreativní průmysly mají obrovský potenciál. Věříme, že spolupráce odborníků z různých oborů mají smysl. Společné projekty kreativců a digitálních experimentátorů vytváří neomezené možnosti. Jejich přístupy se kupodivu vzájemně skvěle doplňují,“ upřesňuje vizi manažerka projektu Jitka Hvězdová.

Hala 40 je součástí komplexu památkově chráněných budov Pražské tržnice. Před 97 lety byla vybudována jako chladírna masa a pro pražská jatka. Industriální budova prošla částečnou rekonstrukcí v 90tých letech, dočasně sloužila i jako prodejna nábytku. H40 je dalším místem, které oživuje novou podobu Pražské tržnice.

Zdroj a foto: h40.cz/, https://www.facebook.com/h40prostor/, https://www.instagram.com/h40_prostor/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.