Česká esportová elita opět v akci. Začíná podzimní část Tipsport COOL Ligy

Jarní část esportové Tipsport COOL Ligy zná své vítěze. Dokážou SINNERS obhájit svoji pozici i v druhé části sezóny? Zápasy o titul v oblíbené hře Counter-Strike: Global Offensive začínají již dnes. O úvodní duel se postarají nováček nejvyšší soutěže Team Brute a Eclot Gaming, bronzový tým jarní části. Celkem na diváky čeká 14 kol, po kterých následuje vyřazovací část. Největšími favority na zisk titulu jsou opět SINNERS, ale ambici stanout na stupni vítězů mají i další profesionální týmy. Nového krále budeme znát 3. října. Živé vysílání zápasů nejsledovanější esportové ligy v Česku proběhne ze studia televizní skupiny Prima.

Osm týmů, čtrnáct kol a jediný vítěz. Podzimní část Tipsport COOL Ligy opět startuje a bude psát nové esportové příběhy. Tou jarní dokázali hráči SINNERS projet jako nůž máslem a až na jedno mírné zaklopýtnutí si dojít pro zasloužený triumf. Zopakují svoji spanilou jízdu i tentokrát? Kromě nich se o titul poperou také další špičkové organizace, konkrétně CZC.eSuba, Eclot Gaming, Team Brute, Sampi, Dark Tigers, eEriness MARVO a Enterprise. Celková dotace ligy přesahuje 700 000 korun, které si týmy rozdělí dle umístění. Ve hře jsou také kvalifikační body na nejprestižnější český turnaj – Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách. To proběhne v první polovině listopadu.

Kromě nejvyšší soutěže odstartuje po vzoru fotbalových a hokejových lig také 2. Tipsport COOL Liga, ze které ty nejúspěšnější mohou postoupit v příští sezóně mezi českou elitu. I v ní se bude střetávat 8 týmů a bojovat tak o účast na Vodafone MČR v počítačových hrách. Mezi účastníky se premiérově představí i nová sestava organizace Entropiq, která patří k nejambicióznějším v Česku.

„Popularita esportu neustále roste, což jsme viděli už během jarní části COOL Ligy. Zaznamenali jsme totiž třikrát vyšší sledovanost ve srovnání s celou loňskou sezónou, a to nás to hlavní teprve čeká. Vnímáme to jako velkou motivaci, abychom fanouškům esportu opět nabídli jedinečný zážitek. Stejně jako úvodní fázi sezóny budeme i tentokrát vysílat z televizního studia FTV Prima, a kromě profesionálního komentáře se zaměříme i na odbornou analýzu jednotlivých duelů,“ přibližuje Pavel Kristián z agentury PLAYzone, hlavní organizátor Tipsport COOL Ligy.

Již tradičně budou probíhat přímé přenosy na Twitch kanále PLAYzone a facebookových stránkách Prima COOL a COOL Esport od 18:00. Jako jedinou esportovou ligu v Česku si ji budou moci fanoušci pravidelně naladit i na své televizní přijímače, a to skrze HbbTV stanice Prima COOL. Kromě titulárního partnera Tipsport jsou partnery ligy také Komerční banka, KFC, Samsung Odyssey, Big Shock, HAL3000, Logitech a DXRacer.

Odkaz na vysílání – Twitch kanál PLAYzone: https://www.twitch.tv/playzonecz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.