Proč si ráno zacvičit?

Budíte se bez energie? Jsou vaše rána pomalá a neproduktivní? Zjistěte, jak si můžete zlepšit den, když ho začnete trochou pohybu.

Miluji rána. Po probuzení vyskočím z postele s úsměvem na rtech a těším se na svůj ranní šálek čaje, procházku se psy a cestu do fitka, kde mě čeká den plný pracovních povinností. Většinou všechno stihnu do sedmi hodin,“ uvádí Samantha Clayton, fitness expertka společnosti Herbalife. To, co je pro některé, obzvláště milovníky spánku nepředstavitelné, je pro ni každodenní rutinou. „Nebudu vám radit, abyste od zítřka začínali svůj den v pět hodin ráno, ale zkuste každý den vstát o pár minut dřív až do doby, než vám ráno zbude 30 minut na pořádné cvičení,“ dodává.

Pokud se ranní cvičení stane součástí vašeho ranního rituálu, již brzy uvidíte výsledky na své postavě. Pravidelný pohyb se podepíše také na vaší psychice – budete pozitivní a více produktivní během dne. Říkáte si, že každý jsme jiný a vám více vyhovuje cvičení v odpoledních nebo večerních hodinách? Máte pravdu, ale je prokázané, že ranní aktivita je pro člověka přínosná. Podívejte se na tři důvody, proč byste se neměli bát po ránu rozhýbat:

Proč se díky rannímu cvičení budete cítit lépe?
Zvolíte zdravější varianty jídla
Je pravděpodobné, že když svůj den začnete aktivně, budete během dne přirozeně volit zdravější pokrmy. Často je tomu právě ráno, kdy saháme po sladkých a tučných jídlech, jelikož si myslíme, že nám pomohou se probrat. Pokud začneme den nezdravou snídaní, bude nám nejspíše během dne významně kolísat hladina krvi v cukru a dostaví se tak efekt spíše opačný – budeme se cítit unaveně. Sladkosti mohou být navíc návykové. Takže než si příště dáte po ránu koblihu, vzpomeňte si, že vaše chutě na nezdravé jídlo během dne pak jen tak něco nezastaví.

Budete plni energie
Ranní cvičení vám dodá dávku energie, a navíc vás zachrání před konzumací zbytečných a nezdravých kalorií. Mnoho lidí potvrzuje, že po cvičení mají chuť na něco čerstvého a zdravého. Navíc dojde krátkodobě ke zvýšení srdečního tepu, což podpoří nejen srdeční činnost, ale také proudění krve, díky čemuž vám energie rozhodně chybět nebude.

Lépe si naplánujete den
Trávíte ráno čas dojížděním do práce? Co si raději přivstat a strávit půl hodinu ve fitness centru poblíž vašeho zaměstnání? Pravděpodobně se tak vyhnete ranním dopravním zácpám, a ještě využijete čas před prací mnohem efektivněji. V případě, že se v okolí vašeho zaměstnání žádné vhodné místo nenachází, můžete například vyrazit na procházku a prozkoumat okolí.

Je jasné, že nyní v období letních měsíců bude mnohem jednodušší zvyknout si na brzké vstávání než v zimě, kdy poslední, co chcete, je vylézat za tmy z postele. Když ale začnete nyní, vytvoříte si pravidelný návyk, který vám pomůže přenést se i přes nadcházející měsíce.

Zdroj: Herbalife Nutrition

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.