Zážitek na celý život. Pro Čechy je slovenská svatba jako z jiného světa!

Chystáte se požádat o ruku Slovenku? Nic neobvyklého, každý desátý sňatek Čecha je s cizinkou, a to nejčastěji právě ze Slovenska. Takže – je třeba si na něco dávat pozor? Rozdílů oproti české svatbě je dost. Ale nejprve k tomu, co nás se slovenskými bratry spojuje. Třeba hudba!

Na tu se zaměřil slovenský pivovar Zlatý Bažant, který fandí všem česko-slovenským spojením. No, a právě proto slovenská pivní jednička připravila speciální svatební playlist složený z nejpopulárnějších slovenských písniček v Česku a těch českých na Slovensku. Poslechnout si ho můžete na Spotify, YouTube Music a Apple Music, najdete ho pod názvem Na česko-slovenské svatbě 1.

A teď k tomu, na co je dobré se poctivě přichystat:

  • Pozor, půjde o fakt velkou akci. Bavíme se od stovky hostů výše, pokud budete slavit na východním Slovensku, výjimkou není účast celé vesnice. Budete sice muset tancovat s tetkami z osmého kolene, ale zase výhodou je celková štědrost vaší vzdálené euro přízně. Náklady vydané na celou legraci se často úplně vrátí v podobě obálek s nemalými obnosy.
  • Základy víry. Buďte připraveni na vše, tedy i církevní svatbu. Budete mít velké štěstí, když to uhrajete na zkrácenou verzi pod širým nebem, to tak ještě v Čechách. Na Slovensku se připravte na all inclusive – plný kostel se mší, tisíce lidí, křtění dětí… Začněte se učit správné klekání, ať vás v klíčový okamžik nebolí kolena.
  • Nastudujte si folklór. Na Slovensku existuje asi tisícovka svatebních tradic. Nastudujte si ty, které vaše nastávající preferuje, a pokuste se v nich orientovat, abyste nebyl za hloupého Honzu, který v klíčový okamžik nechápe, co se po něm chce. Většina obyčejů v sobě zahrnuje nějakou formu příjmu alkoholu, takže se v den svatby od rána doporučuje zvýšená konzumace tučných jídel. Po obědě budete možná muset formálně zaskočit za rodiči a „jakože“ poprosit o vydání dcerky do vašich rukou. Nebojte, je to předjednané, předávka se většinou povede. Pozor, o půlnoci na svatbě po vás možná budou chtít ještě tanec, nezřídka i v tradičním kroji. Tak se do té doby aspoň trochu kroťte, ať tu vzácnost po dědkovi neznečistíte. A pokuste se k tanci vyzvat opravdu vaši ženu, tady se roztomilé přehmaty nepromíjí.
  • A na závěr znovu alkohol. Bude ho opravdu hodně a bude dobrý, domácí. Jenom formálních přípitků bude nejméně deset. Zjistíte, že máte víc noh než stonožka a že průměrný plavec by to množství měl potíže přeplavat. To zvyšuje i riziko konfliktů. V případě, že uděláte v konverzaci nějakou botu a budou se chtít bít, začněte nahlas zpívat slovenskou hymnu. Zkuste na svatbu propašovat láhev „jakože vlastní“ domácí slivovice, ale plnou vody. Prokládejte skutečné panáky vodou a máte šanci, že si první noc užijete i se svojí čerstvou zákonnou polovičkou.

Zlatý Bažant je nejoblíbenější a zároveň nejhodnotnější značkou piva na Slovensku. Žádná jiná slovenská značka se nemůže pochlubit více jak milionem prodaných hektolitrů po celém světě.

Prémiový světlý ležák
Velké oblibě se především těší prémiový světlý ležák Zlatý Bažant, který vyniká vyváženou plnou chutí, výraznou chmelovou vůní a příjemně doznívající hořkostí.

Zdroj a foto: www.pivozlatybazant.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *