Barbora Hrzánová namluvila román Terezy Janišové Lvářka

Úspěšnou knihu mladé autorky Terezy Janišové, jež před časem čtenáře zaujala čarodějnou fantasy trilogií Erilian, vydává Supraphon jako audioknihu, kongeniálně načtenou Barborou Hrzánovou. Audiokniha vyjde ve formátech CD-MP3, FLAC + MP3 již v pátek 28. srpna 2020 a bude obsahovat nahrávku v celkovém čase 8 hodin 44 minut. Fantazijní vyprávění je určené teenegarům, ale zaujme i dospělé posluchače se zájmem o historii a žánr fantasy. 

Lvářka je román z prostředí současné a rudolfínské doby, ve kterém se setkáváme s architektem Josefem a bylinkářkou Vavřínkou. Oba žijí ve stověžatém městě, každý v jiném století, přesto se jedné noci potkají na pražském vrchu Petříně. Když je totiž vesmír ve správné konstelaci, dá se skrz oheň cestovat labyrintem času… V příběhu Josefa a Vavřínky se setkáme se střípky tajemných pražských legend i s některými známými postavami našich dějin, jako jsou například císař Rudolf II., magistr Kelly či Rabi Löw, dozvíme se i zajímavé podrobnosti o tom, jak fungoval život v Praze 16. století.

Nejenže se čtenář ponoří do dobrodružného příběhu, ale navíc se jen tak mimochodem dozví řadu zajímavých i užitečných informací o Malé Straně a rudolfínské době. Architektka Tereza Janišová začala psát, aby se tak odreagovala při studiu architektury.

„V příběhu se do značné míry odráží můj život na Hradčanech, práce v oboru architektury, zájem o pražské legendy a láska ke zvířatům,“ říká k audioknižní novince její autorka Tereza Janišová.

Biografie:
Tereza Janišová se narodila 30. května 1989 v Praze. Hradčany, Petřín a křivolaké uličky Malé Strany byla místa, kde prožila dětství a dodnes jsou pro ni velkým zdrojem inspirace. Po výtvarném gymnáziu vystudovala Fakultu architektury ČVUT, poté strávila nějaký čas v Londýně, kde pracovala v místním architektonickém ateliéru. Největší radostí bylo ale pro Terezu vždy psaní. Je autorkou čarodějné fantasy trilogie Erilian a historického románu s prvky fantastiky Lvářka. Kromě psaní knih se zabývá architektonickou žurnalistikou, do jara tohoto roku působila jako šéfredaktorka časopisu ASB. Nyní se věnuje především svému malému synovi, miluje tanec, kočky a cestování.

Audiokniha: https://lnk.to/HrzanovaLvarka

Zdroj a foto: Supraphon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.