Festival Brod 1995 dnes přivítá Horkýže slíže, Gaiu Mesiah či Lety mimo, zítra vystoupí Vypsaná fiXa, PSH nebo Cocotte minute

Dnes startuje mimořádný dvoudenní ročník festivalu Brod 1995. Otvírákem festivalu bude po 18 hodině nečekaně kapela Lety mimo, namísto původních Ešus, kteří dnes na festivalu bohužel nemohou vystoupit.

Páteční line-up v Českém Brodě dále tvoří slovenští matadoři Horkýže slíže, nespoutaná Gaia Mesiah nebo místní oblíbenci Medvěd 009. Zítra se fanoušci mohou těšit na Vypsanou fiXu, PSH, Cocotte minute, United flavour Sundsystem, Krausberry, Muchu a Big S. Festival Brod 1995 vznikl před šesti lety jako vzpomínka na místo a atmosféru, kde odstartoval festival Rock for People. Fanoušci, kteří letos o Rock for People přišli, tak mohou oslavit narozeniny jednoho z nejstarších festivalů alespoň v komornější verzi na Brodě.

Kvůli trvajícím omezujícím opatřením kapacity 1000 návštěvníků na den se pořadatelé rozhodli program rozložit do dvou dnů. Vedle koncertů na hlavní stagei se mohou těšit návštěvníci i na Live Jukebox v podobě stylového autíčka, ve kterém k tanci a poslechu bude hrát na přání skupina W band známá z Kryštof Kempů. Až slunce zapadne, vypukne pak oba dny oblíbená sluchátková Silen Párty. O pitný režim se na festivalu mj. postará nekorunovaný král motorových vozidel Jack Daniel’s TRUCK a pivovar Staropramen.

Mám obrovskou radost, že se nám letošní ročník v určité, i když změněné, podobě podařilo zachovat.” říká organizátor Petr Fořt a dodává: „Pevně věřím, že se srpnu potkáme plní energie a zachováme tak společně jedinečnou atmosféru brodského festivalu.“ Festival se letos mimořádně uskuteční před atletickým stadionem na bývalém koupališti v Českém Brodě. O původní letošní line up fanoušci nepřijdou, program se kompletně přesouvá na rok 2021.

Vstupenky mohou návštěvníci pořídit na místě od 17:30 hod. Pořadatelé nabízí i zvýhodněné vstupné na oba dny. Zakoupené vstupenky na letošní ročník zůstávají v platnosti na příští rok v termínu 21. 8. 2021.

Festival Brod 1995 vznikl před šesti lety jako vzpomínka na místo a atmosféru, odkud vzešel festival Rock for People. Zakladatel obou festivalů Petr Fořt se této ideje ujal a založil novou tradici, která umožňuje zažít festivalovou atmosféru v průběhu jednoho dne s kvalitní dramaturgií, plným komfortním servisem v přívětivé atmosféře i těm, kteří nemohou nebo nechtějí absolvovat několikadenní hudební maratóny, typické pro velké festivaly. Vytříbená česko-slovenská dramaturgie vytváří ucelený nabitý program festivalu v početné rodině českých hudebních festivalů.

Line-up:
PÁTEK, 21. 8. 2020
HORKÝŽE SLÍŽE, GAIA MESIAH, MEDVĚD 009 a LETY MIMO

SOBOTA, 22. 8. 2020
VYPSANÁ FIXA, PSH, UNITED FLAVOUR SOUNDSYSTEM, KRAUSBERRY, COCOTTE MINUTE, MUCHA a BIG S

Zdroj a foto: archiv festivalu, www.brod1995.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *