Seriál Specialisté vstupuje do nové sezóny s premiérovými díly!

Fanoušci detektivního seriálu Specialisté se konečně dočkají. Od 31. srpna začne televize Nova každé pondělí ve 20.20 vysílat očekávané premiérové díly. Diváci se opět potkají se svým oblíbeným týmem pražských kriminalistů a stanou se účastníky vyšetřování dalších kriminálních případů.

„Seriál Specialisté se dlouhodobě těší u diváků velké oblibě, která se pozitivně odráží na sledovanosti tohoto pořadu. U premiérových dílů dosahovala doposud v roce 2020 průměrná sledovanost 24,37 % v cílové skupině 15-54, každý díl sledovalo v průměru 1 073 000 diváků,“ uvádí programová ředitelka Alex Ruzek. „Jsem ráda, že můžeme příznivcům tohoto kriminálního seriálu nabídnout nové epizody. Jsou opět plné napětí, momentů překvapení i humoru,“ dodává.

Sestava Specialistů prošla kompletní obměnou. Aktuálně kriminálku vede svérázný, nekompromisní a ne vždy dobře naladěný major Strouhal (Martin Dejdar). Jeho velkou oporou, a tak trochu i protipólem, je klidný, laskavý a povětšinu času vyrovnaný kapitán Kovář (Jiří Hána). A v týmu policistů nechybí ani žena, která kolektiv mužů dokáže obohatit o intuici a ženský pohled na věc. Kapitánka Šafářová (Eva Leimbergerová) to zpočátku neměla vůbec jednoduché. Strouhalovi byla přidělena shora, což jí často a rád dával najevo. O svých profesních i lidských kvalitách ho tedy musela postupně sama přesvědčit. Benjamínkem týmu je kapitán Tomáš Beran (Jacob Erftemeijer), bývalý vojenský policista, který se s věcmi příliš nemazlí.

„Je důležité, že se v seriálu ukazuje soukromá linka hlavních postav. Je totiž pro motivaci jejich chování určující. Hodně by mě potěšilo, kdyby do budoucna v ryze chlapské domácnosti Kovářů přibyla i nějaká žena… Nechci, aby se z Kováře stal hodnej, nudnej taťka. To by mě nebavilo,“ říká tak trochu tajuplně představitel kapitána Kováře Jiří Hána.

Specialisté přinášejí nečekané detektivní zápletky, ale i nahlédnutí do mezilidských vztahů hlavních aktérů. A třeba i v tomto ohledu přinesou nějaké novinky…

Martin Dejdar jako MAJOR JOSEF STROUHAL
V roli přísného majora Strouhala působíte opravdu přesvědčivě. Kolik je v této postavě skutečného Martina Dejdara?
Málo. Strouhal je od samého začátku scenáristy skvěle vystavěná figura, která v mých blízkých vyvolává dost negativní reakce. Hodně lidí mi říká: „Jak ho můžeš tak dobře zahrát, když takový ve skutečnosti vůbec nejsi?“ To je ale přece podstata herecké práce. Diváci nemají řešit vás jako herce, ale vaši postavu.

Takže se Strouhalem nemáte společného vůbec nic. Ani jeho ironii?
Tu asi trochu jo. Ironický humor mám rád stejně jako on.

Ve Specialistech už hrajete víc než rok a půl. Vzpomenete si na nějakou scénu, která pro vás byla náročnější než ty ostatní?
Nejtěžší pro mě byl nástup do Specialistů. Věděl jsem, že je to už rozjetý a velmi úspěšný projekt. Cítil jsem ohromnou zodpovědnost a byl jsem zvědavý, jak změnu diváci přijmou. Jinak – náročné jsou obecně všechny akční scény, při kterých se třeba střílí. Zejména pokud jde o noční natáčení. Při akčních scénách je ale šance, že vaši postavu nepřítel zraní a ona se pak bude léčit a odpočívat. Pro herce jsou totiž nejvysněnější takové role, jako měl třeba Denzel Washington ve Sběrateli kostí. Hned v úvodu mu přerazili páteř a on pak celý film jen leží v posteli a hýbe pouze bradou, zatímco ostatní kolem se musí snažit…

Čili váš herecký sen?
Ano, to by se mi také líbilo. I když, pokud máte herecké kolegy, jako je Jirka Hána nebo byl Jakub Štáfek, v té posteli by bylo těžké vydržet.

Zdá se, že na natáčení Specialistů máte dobrou partu. Koronavirová přestávka v natáčení pro vás asi nebyla úplně příjemná…
Nebyla. Jsem moc rád, že zase natáčíme. Moc jsem se na to těšil a samozřejmě i na kolegy. Práce na Specialistech mě opravdu baví. Myslím, že je to jedna z mála kriminálek, na kterou se dá v současné době koukat. Od svého okolí i od diváků mám velmi pozitivní reakce. Herce vždycky potěší, když pracuje na něčem, čemu věří a za čím si stojí.

Přehled epizod:
Muž bez paměti
V nemocnici leží těžce zraněný Boris Mlynář, který trpí totální ztrátou paměti. Na těle má nacistické tetování. Pro důvodné podezření z neonacismu je k vyšetřování povolán také šéf oddělení extremismu Pavel Patera. Mlynářovi se podaří z nemocnice uprchnout a chvíli poté je v noclehárně zavražděn starý vrátný. Mlynář se pověsí na Janu, které jediné důvěřuje, a snaží se ji přesvědčit, že ho chce někdo zabít. Tvrdí, že v tom má prsty i policie. Jana mu nevěří, přesto se mu pokusí za pomoci psychoterapeutky vrátit paměť. Zbylí Specialisté spolu s Paterou objeví další mrtvolu ve zchátralé budově poblíž Kunratického lesa, která má také spojení s neonacistickou scénou. Proto vedou pátrání tímto směrem a zároveň se snaží najít pravou identitu Mlynáře. Obě vraždy spolu souvisejí, ale kdo za nimi opravdu stojí?

Vysvobození
Specialisté vyšetřují utonutí invalidy trpícího Parkinsonovou nemocí, jenž býval trenérem plavců. Mezi podezřelé patří jeho bývalý svěřenec − juniorský plavec, kterého z plaveckého oddílu vyhodil a který nyní prodává drogy. Podezření ale padá i na trenérovu manželku, jež má poměr s lékařem, který zemřelého léčil. V hledáčku Specialistů je i tento lékař. Dalším podezřelým je i trenérův dávný kamarád, který se před nedávnem vrátil z ciziny a chtěl po mrtvém, aby mu půjčil větší obnos peněz. Vyšetřování odhalí, že všichni měli motiv, ale také to, že mrtvý byl sebelítostivý a bezcitný egoista…

Synové
Při výkonu služby byl zavražděn policista. Podezřelým je sedmadvacetiletý Lukáš Andrle. Ukáže se ale, že zmizel a není k nalezení. Specialisté prověřují, jestli Lukášova matka Dana Andrlová a jeho mladší bratr Marek nevědí, kde se Lukáš schovává. Dočkají se mnoha překvapivých zvratů. Chybět nebudou rukojmí, vyjednávači a výjezd zásahovky.

Velký pád
Lenka Vondráčková při příchodu do redakce Večerníku objeví pod okny kanceláře tělo šéfredaktora Davida Grégra. Všechny stopy nasvědčují, že nešlo o sebevraždu. Vypadá to, že Grégra z okna někdo vyhodil. Večer před vraždou se v redakci konal večírek, slavilo se, že redakci před krachem zachránil vlivný podnikatel. Specialisté odhalí zákulisní boje v rámci redakce, ale i kolem štědrého podnikatele.

Temný přítel
V parku je nalezena oběšená mladá dívka. Její úmrtí provází řada podezřelých okolností, například vysoká hladina
uklidňujících látek v krvi. V tu samou dobu se navíc o sebevraždu pokusili další dva mladiství. Specialisté pátrají
po možných důvodech, kvůli kterým by si mohla mladá bezproblémová dívka sáhnout na život. Pracují ovšem
i s variantou, že se o sebevraždu nejednalo…

Fotograf
V parku je nalezena mrtvola starce s hlavou rozbitou neznámým předmětem. Jeho manželka ale vůbec netruchlí, ani se neobtěžuje informovat synovu rodinu. Mrtvý byl fotograf, který trpěl Alzheimerovou chorobou. Fotil vše ze svého okolí, aby podpořil paměť a nezapomínal. Rozbor jeho fotografií ukáže, že zachytil svou manželku s jiným mužem. Na snímcích je také vidět velký obnos peněz. Podezření Specislistů zesílí: byla motivem vraždy odhalená nevěra a majetek? Případ se zkomplikuje, když si vzdorovitá pubescentní vnučka nad mrtvým mužem náhle vzpomene, že ji dědeček jako malou sexuálně zneužíval…

Skleněná oběť
Jedenadvacetiletá Gabriela Musilová žije téměř od narození v Barceloně. Rozhodne se, že chce líp poznat zemi a jazyk
svých rodičů, a tak přijíždí do Česka. Jenomže po několika dnech pobytu v Praze mladá žena zmizí. Poslední stopou
je její telefonát na tísňovou linku, ze kterého je zřejmé, že ji někdo sledoval. V parku, kam operátor tísňové linky posílá policejní hlídku, se ale najde jen její mobil. Gabriela Musilová je stále nezvěstná. Je možné, že ji útočník zavraždil. S přibývajícím časem narůstá skepse vyšetřovatelů, pochybují, že by se ještě mohla objevit živá. Mají ale její smartphone a ten jim společně se sociálními sítěmi pomůže sledovat, kde se den po dni pohybovala, a rekonstruovat její pobyt v Praze. Pátrání na základě digitálních stop ukáže, kolik toho o sobě člověk prozradí, když používá nová média.

Malá tajemství
Neznámý pachatel unesl mladou ženu. Další pokus o únos je důkazem toho, že se nejedná o únosce, který se spokojí jen s jednou obětí. Tentokrát se ale dívce podaří uniknout, a má tak pro kriminalisty cenné, i když kusé informace. Neurčitě popíše oblast, kudy a kam ji únosce vezl. Před Specialisty je nelehký úkol – díky několika záchytným bodům se jim podaří identifikovat oblast, kde se predátor pohybuje, ale neznají jeho identitu ani bydliště. Je nutné jednat rychle, třeba lze ještě zachránit život první pohřešované. Poklidná část velkoměsta ovšem nehodlá neznámého útočníka vydat jen tak. Jana společně s policistkou Agátou vytvoří pochůzkářskou dvojici, aby vytipovanou čtvrť
sledovaly a prověřily podezřelé…

Specialisté od 31. srpna každé pondělí ve 20.20 na TV Nova!

Zdroj a foto: TV Nova

3 komentáře: „Seriál Specialisté vstupuje do nové sezóny s premiérovými díly!

 • 23.11.2020 (22:10)
  Trvalý odkaz

  Seriál Specialisté v obsazení Dejdar, Hána a další je obsazen snad neherci. Jejich rádoby “herecké” výkony jsou naprosto otřesné, nedá se ani mluvit o tom, že hrají. Kde je proboha produkce našla? Hána, neustále vybulený, kouká jako kdyby něco věděl, tušil, ale neví nic, prosě jen stále hloupě čumí. Eva Leimbergerová s obrovsky vypoulenýma buličíma očima, nevzhledná a stále se agresivně tvářící a s vyšetřovanými jedná jako kdyby všichni byli zločinci, naprosto arogantním zůsobem a to neustále, bez rozdílu. Trapné. Nemá absolutně žádnou mimiku obličeje a to ani když poslouchá nějakou obět, která právě prožila trauma a svěřuje se jí, tak se chová tak, že jí snad nikdo nic ani nemůže říct. Agresivně a zle. A nakonec Jacob Erftemeijer se stále zabijáckým obličejem a harmonikou na čele, vypadá naprosto směšně a stále stejně jako děsnej machr. Bez úsměvu, bez nějakého výrazu, jen agersivní výraz a to i když mluví jako bratr doma s vlastní sestrou. Stále trapně stejný. Nevím, kdo to vybíral. Nakonec Dejdar, kterému role neustále připonasraného náčelníka absoulutně nesedí. I když herec je jinak dobrý, toto mu nesedí a není věrohodný. Díly s velitelem Prachařem bylo naprosto jiné kafe včetně všech herců, co s ním hráli. Další díly prosím už s těmito neherci netočte, snižuje to kvalitu celého díla, které nemá s nějakými skutečnými policisty a vyšetřováním nic společného. Je to naprosto trapné!

 • 5.3.2021 (21:41)
  Trvalý odkaz

  Naprosto souhlasím. První řadu s původní sestavou jsme si nikdy nenechali ujít. Nové díly s celým novým obsazením hrůza, nedá se na to koukat. Ještě že je možnost program přepnout.

 • 14.12.2022 (11:13)
  Trvalý odkaz

  Původní staří dobří Specialisté neměli chybu!
  S novými jsem se nikdy nesžila, hlavně Jacob a Eva mi hodně nesedí. Navíc asi nový scénárista, čili tragédie završena. Hrůůůůza!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *