Jak zdravě větrat, i když bydlíte v rušné oblasti?

Mnoho lidí si možná ani neuvědomuje, jak důležitá je kvalita vnitřního prostředí. Teplota a větrání jsou pro náš život v budovách stejně důležité jako akustické anebo světelné mikroklima. Chceme-li žít ve zdravém prostředí, je třeba dbát na pravidelný a dostatečný přísun čerstvého vzduchu. Pravidelné větrání je zkrátka nutností. Jsou však místa, kde větrání nemusí být vždy zdraví prospěšné, zvláště, bydlíte-li u frekventované silnice či kdekoli, kde vám hluk přicházející z otevřených oken trhá bubínky.

V dnešní době je hluk považován za jeden z hlavních stresových faktorů, který má vliv na celkový stav organismu. Zpráva Evropské agentury pro životní prostředí dokonce uvádí, že hluk v životním prostředí je příčinou předčasného úmrtí více než 16 tisíc Evropanů. Dalších 13 milionů Evropanů potom trpí poruchami spánku nebo poškozením sluchu v důsledku vystavení hluku.

Žijete-li tedy v rušné oblasti, je celkem přirozené, že okna často neotevíráte. Nemělo by to být ale na úkor pravidelného větrání, protože to je velmi důležité pro zdravé fungování organismu, ale i zdravé klima vašeho obydlí. Jako ideální řešení se nabízí lokální či decentrální větrací jednotky, které jsou dnes vyráběny tak, aby svému majiteli poskytovaly skutečný komfort čerstvého a čistého vzduchu, a to bez doprovodných negativ hluku z venku. „Větrat je potřeba v každém ročním období. Uživatelé bytů by nemělo odradit ani chladné počasí, ani alergie nebo hluk z ulice. Bohužel je nutné větrat nejen nárazově, ale i pravidelně. Pokud vám v tom brání nepříznivé podmínky v okolí vašeho bytu – hluk, prašnost a další, můžou být větrací jednotky ideální variantou, jak výměnu vzduchu v domácnosti zajistit. Při jejich výběru je potřeba se zaměřit i na vhodnou nabídku filtrů či zvukový útlum jednotky,“ potvrzuje produktový specialista společnosti KORADO Martin Preclík.

Je tedy ke zvážení, zda se skutečně nevyplatí investovat do větrací jednotky, která vašemu obydlí zajistí čerstvý vzduch po celý den bez toho, že by vás rušil hluk z venku. Například lokální větrací jednotka s rekuperací a útlumem hluku KORASMART 1300 si vás získá pro svůj tichý provoz a vysoký útlum hluku z venku. Přístroj disponuje i funkcí automatického odvlhčování. Podstatnou výhodou je také možnost volby filtrů. K dostání je filtr na jemný prach a pyl, ale třeba i filtr s aktivním uhlím, který filtruje pachy z venku. Se správně zvoleným filtrem tak může pomoct řešit problémy alergiků či osob s respiračními obtížemi. V neposlední řadě je také nutné zmínit bezpečnost, protože otevřená okna a balkonové dveře mohou být lákadlem pro zloděje. S větracími jednotkami toto riziko nehrozí. Tento moderní způsob větrání navíc přináší i úsporu energií a nákladů na vytápění, je také plně v souhlasu s novým nařízením o snižování energetické náročnosti budov a výrazně se tak podílí na konečném hodnocení objektu v jeho energetickém štítku.

Tip:
Na obrázku KORASMART 1300 – lokální větrací jednotka s rekuperací a útlumem hluku. K dostání od 30 048 Kč vč. DPH.

Zdroj a foto: www.korado.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *