Dokumentární snímek z mrazivého Islandu Between Fjords se v září dočká své premiéry

Dokumentární film Between Fjords se po koronavirové pauze v září chystá udělat svou premiéru a to s přesným datem 23.9.2020 od 19:00 v kině Cinestar Anděl.

Režisér Martin Smékal po dvou úspěšných filmech Choose Your Wave a No Wave back tentokrát přichází s filmem nejen surfové tématiky ale také skialpinismu a samotného života na drsném Islandu.

Dokumentární film vypráví příběh dvou bratrů z Beskyd, kteří si chtěli splnit svůj sen, surfovat a lyžovat jak nejseverněji to jde a to našli na Islandu, kde žijí už několik let a cítí se tam více jako Islanďani, než Češi. Surfing v ledových vodách a sjíždění zasněžených hor není pro každého, ale bratři to začali vnímat za svou životní náplň.

„V podstatě to vše začalo na ostrově jménem Island, kde už posledních 5 let žijeme, ostrov svojí pozicí připomíná ledovou Havaj, sedí si uprostřed severního Atlantiku se sopkami připravenými prasknout každou chvíli a vlnami všude kde se podíváš, když nejsou vlny na jihu jedeš na sever, koukneš že se swell blíží ze západu sjedeš na západ.“

„V zimě má voda od 2 °C do 5 °C stupňů a v létě od 8 °C do 12 °C. Struktura vody je trochu jiná než ta teplá, tahle 2 stupňová voda je těžší, v podstatě molekuly vody jsou blíže u sebe, takže vlny jsou těžké, vezmou vás s sebou do hlubin krapec déle. I převlíkání v -10 °C a pořádným sněžením je srandy kopec, když jsi na surf-spotu dáš třeba nocleh, ráno se vzbudíš a začneš se sunout do neoprenu a nějak ti to nejde, zjistíš že v noci zmrznul, takže si ho musíš trochu porozbíjet a nechat roztát, aby vůbec šlo se dostat dovnitř.”

Premiéru bude následovat afterparty na Radlické kulturní sportovně a program, při kterém bude prodejní výstava známého fotografa a protagonisty filmu Petra Hricka, dále tombola při které mohou zúčastnění vyhrát spoustu zajímavých cen a samotná afterparty s podporou Pražského serfového klubu. Lístky na premiéru s afterparty si můžete zakoupit na: Goout

Režisér: Martin Smékal
Producent: Jaroslav Bláha
Hlavní protagonisté: Lukáš Polách, Filip Polách
Vedlejší protagonisté: Víðir Björnsson, Rúnar Pétur Hjörleifsson, Petr Hricko, Elisabet Anna Petursdottir, Louison Sentenero

Sledovat veškeré dění kolem dokumentu Between Fjords na webových stránkách a sociálních sítích – Instagramu a na Facebooku.

Zdroj a foto: archiv filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.