Naučme děti respektu ke světu okolo nás se seriálem Poznáváme přírodu

Říká se, že podle toho, jak se člověk chová ke zvířatům, můžeme snadno zjistit, jaký ve skutečnosti je. Proto bychom měli naši nejmladší generaci učit lásce ke zvířatům a přírodě, aby z nich vyrostli empatičtí lidé. A v tom vám podá pomocnou ruku 6. sezóna dobrodružného animovaného seriálu Poznáváme přírodu, která začíná 7. září na televizní stanici Minimax.

Toulky světem bratrů Krattových
Bratři Chris a Martin Krattovi jsou vám již jistě známí z předcházejících sezón. Cestují po světě, poznávají krásy divoké přírody a snaží se dozvědět co nejvíc informací o zvířatech, které na zemi žijí. Na jejich dobrodružstvích je doprovázejí vynálezkyně Aviva Corcovado, počítačová expertka a mechanička Koki a Jimmy Z, asistent a pilot velitelství Tortuga, letadla ve tvaru želvy, ve které mají svoji základnu. Spojují příjemné s užitečným, tedy vzdělávání o živočiších se zábavnými toulkami a příhodami. Zvířata chrání před různými nástrahami, které jim hrozí, například před konkurenčním vynálezcem Zachem, módní návrhářkou Donitou a jejím pomocníkem. Obnovují ohrožené biotopy, ale v první řadě se snaží motivovat k respektu k přírodě.

Chcete vědět, proč plameňáci stojí na jedné noze?
Hned v první části s názvem Tajemství růžových plameňáků se Aviva s celým týmem snaží zjistit, proč jsou plameňáci růžoví, když se líhnou bílí a proč nejčastěji stojí na jedné noze. Pomocí speciálního disku se přemění v plameňáka a snaží se vyzkoušet jaké to je stát na jedné noze, jak vypadá svět z pohledu plameňáka, či jak krmí svá mláďata. Mimo jiné vysvětlují i život žábronožky, která miluje slanou vodu a plameňáci se jí živí. V dalších dílech poznáme i malou kočkovitou šelmu ocelota, nebo jelena Buckaroo s bílým ocasem, který bratry Krattovy poučí o parozích a tom, jak spolu jeleni žijí. Můžete se těšit i na poznávání života pštrosů, afrických divokých koček, kočkovitých šelem servalů, psa hyenovitého a spousty dalších zvířat.

Nenechte si ujít 6. sezónu seriálu Poznáváme přírodu už v pondělí 7. září v 18:00 hod. na stanici Minimax. Na nové díly se můžete dívat každý den v 18:00, opakují se vždy následující ráno v 7:45 hod.

Zdroj a foto: Minimax

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.