Hedvábí je král mezi materiály

Symbol vysoké krejčoviny, přání mnoha žen. Hedvábí patří mezi nejjemnější a nejvzácnější materiály. Proč mít v šatníku alespoň jeden hedvábný kousek klidně po celý rok?

Pravé, přírodní hedvábí se získává z kukel nočního motýla bource morušového. „Proces výroby pravého hedvábí je náročný, přírodní zdroje jsou omezené a poptávka velká. To se potom samozřejmě odráží také na ceně. Tradiční materiály dnes ale nabývají na hodnotě a hedvábí není výjimkou. Umí stárnout a s věkem získává jedinečný charakter,” říká Monika Drápalová, návrhářka dámské kolekce Pietro Filipi. Jednou z jeho předních vlastností je schopnost regulace tělesné teploty, proto vaše se vašich oblíbených hedvábných kousků nemusíte vzdávat v žádném ročním období.

Péče
Hedvábná vlákna obsahují přirozenou ochranu proti prachu a nečistotám, a tak nevyžadují příliš časté praní. Pro zachování svěžesti je stačí vyvětrat na čerstvém vzduchu.

Tip na cesty:
Hedvábné kousky můžete narovnat také zavěšením v páře nad sprchou či vanou s horkou vodou.

TOP kousky
Šaty s podílem hedvábí si zamilujete. Bývají velmi jemné, prodyšné a navic elegantně odráží světlo. Díky splývavému tvaru se v nich budete cítit prostě báječně.

Zdroj a foto: Pietro Filipi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.