Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Je rozhodnuto: BATIST Nej sestřičkou letošního roku se stala Marcela Prayerová z Fakultní nemocnice Plzeň

Z dvanácti sympatických zdravotních sester zvítězila ve veřejném online hlasování o BATIST Nej sestřičku 2020 paní Marcela Prayerová, Vrchní sestra z Kliniky infekčních nemocí a cestovní medicíny FN Plzeň. Cílem již 12. ročníku soutěže BATIST Nej sestřička je především poděkovat sestrám a nelékařským pracovníkům za jejich celoroční práci a nasazení. Slavnostní vyhlášení vítězky a ocenění všech finalistek proběhlo 10. září v Náchodě.

„V letošním roce je situace na zdravotním poli nebývalá, všichni se potýkáme s novou situací a pro pracovníky ve zdravotnictví je to nepředstavitelně náročné období. Přestože je práce zdravotníků náročná i v běžné situaci, letos se jedná o extrémní nasazení. Je nám ctí, že můžeme alespoň takto přispět k ocenění jejich práce a poděkovat za jejich přístup a obětavost,“ řekl Tomáš Mertlík, generální ředitel společnosti Batist Medical.

Finalistky dvanáctého ročníku soutěže BATIST Nej sestřička se setkaly 10. září při slavnostním vyhlášení vítězek v Náchodě, kde je na radnici přivítal a městem provedl starosta Náchoda a poslanec Jan Birke.

O vítězce letošního ročníku rozhodla veřejnost prostřednictvím hlasování na webových stránkách www.nejsestricka.cz. V soutěži hlasovalo celkem 5 672 účastníků a vítězkou se stala Marcela Prayerová s celkem 1007 hlasy. Marcela Prayerová pracuje jako vrchní sestra na Klinice infekčních nemocí a cestovní medicíny ve Fakultní nemocnici Plzeň. Má na starosti správně nastavený ošetřovatelský proces a zodpovídá za lidi, kteří na oddělení pracují. Podílí se i na dalších projektech, například na jaře na oddělení zaučovali příslušníky armády, kteří se potom zapojili do zajišťování výtěrů, spolupracují se zdravotnickou záchrannou službou plzeňského kraje a nacvičují oblékání do speciálních obleků s filtroventilační jednotkou pro případ setkání s vysoce nakažlivými onemocněními jako je například ebola nebo SARS. V rámci své praxe strávila jako zdravotnice tři čtvrtě roku v Rusku. Miluje sport a odpočinek s knížkou.

„Z vítězství mám velkou radost, ale současně vidím, s jak velkým osobním nasazením denně pracují finalistky, ale také sestřičky z našeho oddělení, a jistě i z ostatních nemocnic. Takové ocenění by se zasloužila každá, která bere svou práci jako poslání,“ říká Marcela Prayerová, BATIST Nej sestřička 2020. „Velkou odměnou a motivací pro mě bylo setkání s ostatními finalistkami, možnost poznat úžasné kolegyně – sestřičky z jiných nemocnic a užít si společný čas, který jsme spolu strávily,“ dodává.

Všechny vítězky získaly víkendový relaxační pobyt v Schrothových léčebných lázních v Horní Lipové, oblečení na míru od společnosti 2P Servis a kosmetický balíček. Vítězka, která je vášnivou čtenářkou a miluje sport, navíc získala poukázky na knihy a nákup sportovního oblečení podle vlastního výběru.

Záštitu nad 12. ročníkem soutěže BATIST Nej sestřička 2020 převzali ministr zdravotnictví České republiky Adam Vojtěch, poslanec a starosta města Náchod Jan Birke, senátor Martin Červíček, předsedkyně zdravotního výboru poslanecké sněmovny Věra Adámková, náměstek hejtmana KVK pro zdravotnictví Aleš Cabicar a Česká asociace sester.

Generálním sponzorem soutěže BATIST Nej sestřička je již tradičně společnost Batist Medical z Červeného Kostelce, významný evropský dodavatel roušek, nanoroušek, zdravotnických a hygienických produktů na ošetřování ran, obvazů a dalších hygienických pomůcek pro zdravotnictví. Poděkování si zaslouží také partneři akce, společnost Schrothovy léčebné lázně, hotel Four Seasons, společnost 2P Servis, časopis Marie Claire a další.

Zdroj a foto: www.nejsestricka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *