United Islands of Prague změna v programu! Hledají se čtyři kapely!

17. ročník festivalu United Islands of Prague vypukne už tento víkend 11. – 13. 9. na Výstavišti Praha. Do české metropole bohužel nedorazí část avizovaných německých účinkujících, což ovšem otevírá mimořádnou příležitost dostat se do line-upu skvělého festivalu! Máte kapelu? Chcete si zahrát na United Islands of Prague na Praha Září? Hlaste se na Facebook stránce United Islands a třeba to vyjde!

Oblíbený hudební festival United Islands of Prague se zapojil do unikátního projektu Praha Září, který od 8. do 28. 9. na Výstavišti v Praze – Holešovicích představí program sestavený společně všemi stěžejními pražskými festivaly. United Islands of Prague se hned 8. 9. postaraly o zahajovací koncert v podání výtečné kapely Zrní, držitelů ceny Anděl. Hlavní program se na Výstavišti rozjede od 11. do 13. září – tentokrát v „Deutsche Edition“. „Myslím si, že tomu nakonec budeme ale říkat Česko-Německá PůlEdice a budeme doufat, že ti, kteří letos nedorazí, to dohrají příští rok.“, vysvětluje David Gaydečka „Ostatní program Praha Září i United Islands of Prague jinak platí. Skvěle vyšlo počasí a areál nabízí velký prostor k odpočinku a celý program Islands je přístupný zdarma, tak se těšíme na všechny, kdo za námi dorazí“, doplňuje. S netradičním konceptem přidat k United Islands of Prague podtitul a přivézt do Prahy hudebníky z jedné země, naposledy z Británie, přišli organizátoři minulý rok a nápad sklidil mnoho pozitivních ohlasů. Letos tedy pozvali talentované hudebníky ze sousedního Německa, jejichž účast ovšem na poslední chvíli ovlivnilo rozhodnutí německé vlády kvůli šíření koronaviru zařadit Prahu na seznam rizikových oblastí.

Na United Islands of Prague samozřejmě nebudou chybět čeští a slovenští interpreti! Mezi nimi hvězda českého hip hopu skupina Prago Union, zpěvák Tomáš Klus, rocková kapela Genuine Jacks ze Slovenska, bratislavské dreampopové uskupení Tolstoys, pražská indierocková skupina Dalekko nebo slovenský trapový hudebník Edúv syn. Vstup na festival si zajistíte bezplatnou akreditací na www.prahazari.cz. Více  informací   na   sociálních   sítích  a   webu   festivalu https://www.unitedislands.cz/.

Festival United Islands of Prague 2020 se koná za podpory Magistrátu hlavního města Prahy. Partneři festivalu jsou Moneta, Škoda Auto, DigiLab, Lenovo a Volkswagen. Generálním mediálním partnerem akce je Česká televize. Dalšími mediálními partnery jsou Český rozhlas Jazz a Radio 1.

Hlavními partnery česko-německé edice jsou Česko-německý fond budoucnosti, Velvyslanectví Spolkové republiky Německo, Svobodný stát Sasko, Goethe Institut, Město Norimberk, Germany Travel a Rakouské kulturní fórum.

Praha Září
Třítýdenní slavnost Praha Září od 8. do 28. září proměnila Výstaviště v Praze – Holešovicích v prostor s několika multifunkčními scénami. Během dvaceti dnů se tady se svým programem vystřídají největší pražské festivaly Designblok, Febiofest, Letní Letná, Metronome Prague Music & Arts Fair, Pražské jaro, Signal festival, United Islands of Prague. Akce Praha Září vznikla za podpory partnerů, hlavního města Prahy a Výstaviště Praha s cílem podpořit umělce, dělat radost divákům a společně oslavit návrat kulturního a společenského života. Areál Výstaviště je po celou dobu trvání Praha Září rozdělen na několik oddělených sektorů a přizpůsoben aktuálním vládním nařízením, tak aby splňoval veškeré hygienické a kapacitní podmínky.

Účast na festivalu Praha Září si zajistíte bezplatnou registrací na www.prahazari.cz nebo nákupem vstupenek na www.GoOut.cz. Základní akreditace je povinná a zdarma, stříbrné a zlaté akreditace jsou zpoplatněny. Podporovatelé akce a držitelé stříbrných akreditací na celé Praha Září mají všechny placené vstupenky o 20 % výhodněji a rezervace jednotlivých akcí, které jsou zdarma, v přednostním režimu. Držitelé zlatých akreditací pak mají všechny vstupenky zdarma. Více informací o vstupenkách a akreditacích naleznete na www.prahazari.cz/akreditace-rezervace.

Zdroj a foto: www.prahazari.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.