Jakub Štáfek v roli Laviho je zpátky! Začal se natáčet film Vyšehrad

Desítky tisíc fanoušků na sociálních sítích, miliony zhlédnutí on-line seriálu, to všechno má na svědomí Julius „Lavi“ Lavický, fotbalista, kterému není nic svaté. Průšvihář, jehož neopakovatelně ztvárnil herec Jakub Štáfek, se po obrovském úspěchu v online světě vrhá na film. Vyšehrad se začal před pár dny natáčet, a do kin by měl snímek o bývalém hráči Sparty, aktuálně hrajícím za FK Slavoj Vyšehrad, dorazit na jaře příštího roku.

 V hlavní roli Laviho se opět představí Jakub Štáfek. „Lavi je pořád stejný dement, ale snaží se být lepší na té fotbalové úrovni. A to se mu daří,“ prozradil herec, který se v rámci tohoto projektu postavil i za kameru jako režisér spolu s Martinem Koppem. Zároveň je i jedním z producentů filmu. „Film Vyšehrad je dospělejší, nejsou to už jen krátké skeče jako v seriálu. S Martinem Koppem a kameramanem Honzou Filipem společně fungujeme skvěle, takže když jdu před kameru, je to už pro mě jenom taková třešnička na dortu,“ dodal Štáfek.

Nazdar kopyta!#lavi #vysehrad #mhd #jsemzpatky #testese

Zveřejnil(a) Julius „Lavi“ Lavický dne Neděle 13. září 2020

Část producentské role přesunul na svoje kolegy producenty Ctibora Poubu a Jana Kallistu. „Vyšehrad je fenomén a pro všechny tvůrce je to totální srdcová záležitost. A protože všichni trochu dorostli, jsou moudřejší a dospělejší, tak jsme si řekli, že by Vyšehradu slušelo filmové plátno. Velikostně je pro Laviho tak akorát. Chtěli bychom tuhle velkolepou podívanou ukázat lidem hlavně v kině. Když už Lavi znovu ožije, tak ať je to s plnou parádou. Tvoříme ryzí zábavu a diváci se mají na co těšit,“ vysvětlil Ctibor Pouba.

Návrat oblíbené postavy vyvolal na sociálních sítích obrovskou fanouškovskou odezvu, a to velmi pozitivní. „Ve filmu zachováváme všechno, co si diváci v seriálu oblíbili. Vyprávíme ale více filmový příběh, mapujeme Laviho snahu dostat se dál a výš, a zároveň nahlížíme hlouběji i do jeho rodinného života, ve kterém se objeví například i dítě. Zkrátka Lavi roste spolu s námi všemi. Myslím, že se Tomáši Vávrovi podařilo napsat scénář, který tohle všechno v sobě má,“ dodal Pouba s tím, že film nebude rozhodně jen o fotbalu. „Zkrátka jsme nohama na zemi, ale míříme vysoko,“ dodal Jakub Štáfek.

Agenta Laviho Jardu si znovu zahraje Jakub Prachař, zůstávají i Ondřej Pavelka jako předseda a Jiří Ployhar jako trenér FK Slavoj Vyšehrad. V dalších rolích se představí například Ivana Chýlková, David Prachař, Jaroslav Plesl, David Novotný či Jiří Dvořák. A samozřejmě nebude chybět ani spousta hvězd sportovního nebe. „Samozřejmě je přirozené, že se Lavi ve filmu obklopuje osobnostmi, které ´stejně jako on´ něco znamenají ve sportovním světě. Většina z oslovených účinkování ve filmu neodmítla, naopak spousta vrcholových sportovců byla z nabídky zahrát si ve Vyšehradu nadšená,“ řekl Pouba s tím, že půjde nejen o sportovce z oblasti fotbalu, ale také například hokeje nebo basketbalu. „Motivuje je také téma sportovního fair play, které se celým filmem prolíná,“ dovysvětlil producent.

Film Vyšehrad vzniká v produkci Gangbang production a bude se natáčet do poloviny října zejména v pražských lokacích. Do kin by měl přijít na jaře 2021.

To dáš

Zveřejnil(a) Julius „Lavi“ Lavický dne Pondělí 10. dubna 2017

O filmu:
Po úspěšném onlinovém seriálu přichází postava Laviho v novém kabátě celovečerního filmu, za kterým stojí jeho původní tvůrci. A to jak na poli scénáře, režie, kamery, produkce, tak i na poli hereckého obsazení. Lavi je pořád stejný, jen mu život přináší nová dobrodružství a mnohá překvapení, která z něj dělají ještě dospělejšího Laviho.

Obsazení:
Lavi: Jakub Štáfek
Jarda: Jakub Prachař
Král: Ondřej Pavelka
Žloutek: Jiří Ployhar
Lucie: Šárka Vaculíková
Laviho máma: Věra Hlaváčková
Bosák: Jaromír Bosák
Alena: Veronika Khek Kubařová
Miloš: David Prachař
Ilona: Ivana Chýlková
Igor: Jaroslav Plesl
Oto: David Novotný
Sudí: Ladislav Hampl

Štáb:
Režie: Martin Kopp, Jakub Štáfek
Scénář: Tomáš Vávra
Kamera: Jan Filip
Architekt: Pavel Kout
Kostýmy: Kateřina Konečná
Masky: Ivo Strangmüller
Střih: Tomáš Klímek
Hudba: Vojtěch Záveský
Zvuk: Jan Paul

Producenti: Ctibor Pouba, Jakub Štáfek, Jan Kallista
Žánr: Komedie
Premiéra: jaro 2021

Zdroj a foto: www.facebook.com/julius.lavi.lavicky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.