N-rouška českého designera sklízí úspěch i ve světě. Jiří Nedvěd triumfoval na A’ Design Award

Zatímco celý národ roušky šil, on se je rozhodl tisknout. A nyní se svým nápadem sklízí úspěch na mezinárodním poli. Český vynálezce Jiří Nedvěd totiž se svou N-roušku uspěl na designérské soutěži A’ Design Award & Competition.

Svou N-roušku Jiří Nedvěd vymyslel, když v březnu společně se svou ženou stříhal látku na roušky, které jejich kamarádka šila pro potřebné. Ve chvíli, kdy si uvědomil, jaký je nedostatek materiálu, začal přemýšlet nad jinou ochrannou vrstvou, která by byla dostupnější. Tehdy ho napadly N-roušky, které si může každý vytisknout doma.

Svůj prototyp, který dokonce poskytl zdarma ke stažení, postupem času ale hned několikrát vylepšil a nyní za to sklízí zasloužené ovoce. Se svým novým modelem se totiž přihlásil do mezinárodní designérské soutěže A’design award, kde získal ocenění v kategorii Safety Clothing and Personal Protective Equipment Design. Přitom každoročně se do soutěže hlásí téměř pět tisíc soutěžících a jedná se o jednu z nejprestižnějších mezinárodních designérských soutěží.

„Mám velkou radost, že jsem získal tak prestižní designérské ocenění, vedle tak významných českých designérů jako je Peter Novague. Z N-roušky se stal jistý nadstandard v době této krize a já doufám, že lidem alespoň trochu ulehčí překlenout toto úmorné období,“ říká skromně Jiří Nedvěd, který se tak zařadil mezi světovou designérskou špičku.

A ‘Design Award je ocenění za design, které se vyhlašuje každý rok v Itálii. Soutěž je organizována v širokém spektru kreativních oborů, aby zvýraznila jen ty nejlepší designéry všech disciplín. Přihlášené designy hodnotí mezinárodní porota složená z designérů, redaktorů i podnikatelů. Ocenění daného designu získává jeho autor od A´Design Award doživotně. Je totiž uděleno jen těm nejlepším designům.

Tím ale úspěch Jiřího Nedvěda a jeho N-roušek nekončí. Mladý designer se totiž spojil se společností LUKOV Plast spol. s.r.o., se kterou se rozhodli N-roušky vyrábět sériově. “Prototyp z března byl sice účinný, ale k novému modelu jsme přidali hned několik nových vychytávek. Nově se už nemusí sundavat páčky, k N-roušce dodáváme šablonu na skládání kapesníku, přidali jsme také silikonové šňůrky, aby se N-rouška dala nosit na krku a vylepšili celkový design,” říká Nedvěd.

Designové N-roušky, které získaly i mezinárodní ocenění, jsou k dostání na webových stránkách www.n-rouska.cz. Vyrábí se ve čtyřech barevných kombinacích a jedna stojí 190 korun.

Zdroj a foto: N-rouska.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.