Doprovodný program Febiofestu hostí Zahrada Savarin. Unikátní prostor nabídne filmařské workshopy, promítání i besedu o Menzelovi

Sedmadvacátý ročník MFF Praha – Febiofest, filmového svátku pro všechny milovníky kinematografie se musel vypořádat se změnou termínu i promítacích prostor, ale přesto se organizátorům podařilo připravit bohatý program. Letos festival zavítá také do zahrady barokního paláce Savarin u ulici Na Příkopě. Uskuteční se zde například promítání filmů nedávno zesnulého režiséra Jiřího Menzela spojené s besedou s jeho kolegy.

Zahrada Savarin, pop up projekt od Dejsiprostor, funguje už od svého červnového otevření jako oáza pohody uprostřed centra Prahy. Jako oficiální partner letošního MFF Praha – Febiofestu hostí Zahrada bohatý hudební, taneční a v neposlední řadě i filmový doprovodný program. Stejně tak zde proběhnou workshop Industry. „U příležitosti nedávného úmrtí režiséra Jiřího Menzela bude zahrada hostit i promítání několika jeho nejznámějších filmů. Úterní uvedení Skřivánků na niti zahájí osobně paní Olga Menzelová, vdova po oscarovém režisérovi. Ve středu je naplánováno promítání Rozmarného léta, po kterém následuje beseda s Menzelovými kolegy, například s režisérem Janem Svěrákem,“ říká Filip Žilka, projektový manažer společnosti Dejsiprostor.

Setkání filmových fanoušků i odborníků
Febiofest je kromě přehlídky filmů také příležitost pro setkání filmových profesionálů a studentů filmových škol. Už o víkendu se v Zahradě Savarin uskutečnil workshop Industry spojený s panelovou debatou. Tématem byl český film na mezinárodních trzích. Odborníci z Katedry filmových studií FF UK a české Asociace producentů v audiovizi budou řešit, jaké jsou klíčové faktory, které umožní českým producentům uspět na mezinárodním trhu nebo jak přilákat zahraniční publikum, jak zaujmout festivaly, televizní stanice a distributory. Zahrada Savarin poskytla zázemí také workshopu pro amatérské filmaře, kteří se se svými krátkými snímky na téma ekologie účastní soutěže I ty jsi filmařem!

O Zahradě Savarin
Za otevřením Zahrady Savarin stojí společnost Dejsiprostor, která si za krátkou existenci získala pověst „oživovatele“ nevyužitých veřejných i komerčních prostor. Probudila k životu i plochu ve vnitrobloku barokního paláce Sylva-Taroucca poblíž Václavského náměstí, zvaný také palác Piccolomini nebo Savarin. Za krátkou dobu existence v Zahradě Savarin vystoupilo mnoho pražských umělců a konaly se zde nejrůznější akce od marketů po tiskové konference významných společností. Dočasný zahradní projekt s nabídkou výborného piva, letních drinků a street foodového občerstvení nyní slouží jako zázemí pro doprovodný program předního českého filmového festivalu Febiofest. Vchod do zahrady je z ulice Na Příkopě.

Výběr doprovodných akcí:
– KINO: Skřivánci na niti – Promítání filmu Jiřího Menzela, které zahájí osobně Olga Menzelová. 22. 9. 2020, od 20:00
– KINO: Rozmarné léto – Promítání filmu Jiřího Menzela doplněné diskuzí s jeho kolegy, například Janem Svěrákem. 23.9. 2020, od 17:00
– Underground Comedy – Stand-up vystoupení. 24.9. 2020, od 19:00

Více informací o doprovodném programu MFF Praha – Febiofest najdete na webu febiofest.cz/doprovodny-program-2020 nebo na stránkách Zahrady Savarin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *