Na Lékarna.cz zakoupíte samoodběrové diagnostické testy na HPV (s laboratorním výsledkem)

Preventivní samoodběrové testy k odhalování rakoviny děložního čípku, které na český trh uvedla Nadace pro výzkum rakoviny ČR, exkluzivně podporuje první a největší internetová Lékárna.cz. Jako jediný lékárenský e-shop v České republice ho jako moderní podobu prevence tohoto závažného onemocnění zařadila do svého portfolia. „Je to ukázka moderní metody zdravotní prevence – jistota odborného vyhodnocení a doručení výsledku až do vlastních rukou má přidanou hodnotu v možnosti test diskrétně získat a provést si ho doma v soukromí v libovolné době. Tento způsob se v zahraničí hojně a úspěšně využívá. Díky Nadaci pro výzkum rakoviny v ČR a exkluzivní spolupráci je Lékárna.cz aktivním podporovatelem takové moderní prevence,“ říká Karel Klodner, výkonný ředitel Lékárna.cz.

Samoodběrový test je velmi citlivý, jemný prostředek k odběru biologického materiálu z poševní sliznice jednoduchým aplikátorem, po odběru žena test (odběrovou pomůcku) jednoduše zašle doporučenou poštou do laboratoře k vyšetření na přítomnost různých typů lidského papilomaviru (HPV). Předvyplněná obálka je součástí balení, výsledek testu dostane žena e-mailem zhruba do 20 dnů a měla by ho také doručit svému gynekologovi nebo praktickému lékaři. Každé balení obsahuje návod k použití a k dispozici je i videonávod.

Test používá velmi přesnou diagnostickou metodu, která odhaluje minimálně 14 vysoce rizikových genotypů HPV, přičemž nejrizikovější dva identifikuje.

„Internetová Lékárna.cz je ideální anonymní místo pro nákup tak intimního produktu, jakým diagnostické testy obecně jsou. Prostě si v soukromí test objednáte a jako anonymní balíček doručíme,“ dodává Karel Klodner. Lékárna.cz je

Rakovina děložního čípku je onemocnění, které způsobuje chronická infekce HPV. Ta je dle statistik zodpovědná za téměř 100 % všech nádorů děložního čípku a prodělá ji jednou za život více než 80 % populace (ženy i muži). Samoodběrový test přibližuje prevenci a včasný záchyt nemoci až do vlastních rukou žen s tím, že tato metoda se v zahraničí hojně užívá. V ČR je bohužel téměř 50 % žen, které ale ke gynekologovi pravidelně nechodí, a právě ty se ve zralém věku nejčastěji stávají obětí tohoto zhoubného onemocnění. Rakovina děložního hrdla se vyvíjí zhruba 10-15 let. Zdroj: Nadace pro výzkum rakoviny

Nejčastěji jsou HPV virem infikovány ženy ve věku 20–25 let (téměř 50 %) a ve věku 45-50 let. Až 80 % žen a mužů je během svého života nakažena HPV, většina se nakazí krátce po začátku svého sexuálního života. Ve většině případů je HPV infekce během 12-18 měsíců eliminována imunitním systémem. HPV virus může způsobit ženám genitální bradavice, papilomatózu hrtanu, nádory konečníku, hlavy, krku, nádor děložního čípku či pochvy. U mužů se vyskytují genitální bradavice, papilomatóza hrtanu, nádory konečníku, hlavy, krku či penisu. HPV infekce je pohlavně přenosné onemocnění, k přenosu stačí kontakt kůže nakaženého partnera v genitální oblasti. Protože ke vzájemnému kontaktu pokožky sexuálních partnerů dochází i mimo oblast chráněnou kondomem, ten není dostatečně účinnou ochranou.

Více o testu na HPV najdete zde.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.