PetExpert bude opět partnerem přehlídky na podporu psích útulků Vyšehradský voříšek

První online zdravotní a úrazové pojištění psů a koček PetExpert bude opět jedním z hlavních partnerů 9. ročníku zábavné soutěžní přehlídky psů bez průkazu Vyšehradský voříšek. Tato oblíbená psí událost, jejímž cílem je podpora psích útulků a přiblížení jejich práce veřejnosti, se uskuteční v sobotu 3. října 2020 na Letní scéně Vyšehrad. Návštěvníky a soutěžící s jejich voříšky čekají tradiční soutěže pod vedením zkušených trenérů, pestrý doprovodný program s workshopy, ukázkami psích sportů, psí swap a zajímaví hosté. Dobrovolné vstupné bude rozděleno mezi zúčastněné útulky.

Vyšehradský voříšek je slavnostní den pro psy, jimž se osud obrátil k lepšímu. V přehlídkové části jsou vítáni adoptovaní pejsci z útulků, zachránění z množíren, ale i pejsci bez papírů, jejichž páníčci třeba až později zjistili, že skočili na špek. V doprovodných soutěžích se mohou předvést i pejsci s průkazem původu. 9. ročník zábavné psí přehlídky nabídne bohatý doprovodný program. Na návštěvníky čeká ukázka práce psích záchranářů ze Záchranné brigády kynologů Praha, psí sporty a další aktivity předvede kynologická hala Bouda, ve workshopech se naučí vyrábět přetahovadla a další hračky pro psy, připraveny jsou ukázky psích hlavolamů a hersenwerk, autogramiáda autora knihy Gump Filipa Rožka, nebo stánky psích útulků a psích produktů. Nově si letos mohou se svým psem odpočinout v relaxační zóně Zylkene, kde dostanou také veterinární a výcvikové rady.

Vyšehradský voříšek podporuje adopce psů z útulků. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude odevzdán zúčastněným psím útulkům a programu se budou účastnit i pejsci, kteří jsou právě volní k adopci. Organizátoři věří, že i letos se na Vyšehradě podaří některého z nich umístit do nové rodiny.

„Rádi podporujeme akce, které pomáhají našim čtyřnohým přátelům, a mezi ně Vyšehradský voříšek rozhodně patří. Své by vám o tom ostatně, kdyby uměl mluvit, mohl říct i náš pes voříšek Chico, kterého jsme si před dvěma lety přivedli domů právě rovnou z Vyšehradu, a bez kterého si dnes už náš život nedokážeme představit,“ říká s úsměvem Derek Cummins, spoluautor pojištění PetExpert, a dodává: „Přijďte se v sobotu na Vyšehrad sami přesvědčit, počasí má být perfektní a kdo ví, jestli to nebude na delší dobu poslední akce, které se vůbec budeme moci zúčastnit.“

Zveřejnil(a) Vyšehradský Voříšek dne Středa 3. července 2019

Jaké letos budou doprovodné soutěže
Pes šikula
Pes šikula letos soutěží ve čtyřech disciplínách: dog dancing, hoopers, hersenwerk, workshop – výroba přetahovadel. Z kompletně vyplněných soutěžních karet bude vylosován jeden vítěz.

Pes sympaťák
O titul sympaťáka soutěží všichni přihlášení psi. Publikum hlasuje nalepením samolepky na fotky soutěžících, které najde u hlavního vstupu.

Útulkový švihák
O titul soutěží pejsci z útulků, kteří se budou na Vyšehradě představovat. Publikum hlasuje vhozením peněz do kasičky svého favorita – budou umístěny u hlavního vstupu. Výtěžek z každé kasičky získá útulek, z něhož daný pejsek pochází.

Soutěž Podoba pán a pes
Defilé páníčků a jejich psů v kostýmech začíná na pódiu v 15:15. O vítězi hlasuje publikum pomocí samolepek, které nalepí svým favoritům na tabule umístěné vedle pódia.

Piškotový slalom
Vyhrává pes, který se nejrychleji nechá páníčkem přivolat přes minové pole piškotů. Limit na pokus je 45 vteřin.

Nejvoříškovatější voříšek
Vybere ho porota ze všech výherních pozic (1. 2. a 3. místa všech kategorií). Jeho fotka se objeví na plakátu příštího ročníku.

O občerstvení a dobrou náladu lidských účastníků se letos stará kavárna Bílá vrána – sociální podnik a restaurant El Centro s úžasnou jihoamerickou kuchyní.

Majitelé mohou přihlásit své pejsky online, pro účast v doprovodné soutěži se mohou rozhodnout i na poslední chvíli na stánku u hlavního vstupu. Na všechny přihlášené čekají dárky a nikdo neodejde bez medaile. Vstupné pro návštěvníky je dobrovolné a bude rozděleno mezi zúčastněné útulky.

Zdroj: www.vysehradskyvorisek.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.